BMW Řada 3 2024

Evidováno
133
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
25 003 km
Dovezeno (53 ks)
40 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 267 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 898 000 Kčmedián 998 876 Kčdo 1 199 000 Kč

Pro BMW Řadu 3 ročníku 2024 eviduje registr 133 vozů. Aktivně jezdí 129 vozů (97,0 %), dovoz tvoří 39,8 % ročníku (53 vozů).

Ročník 202499,6 %
Model celkem93,7 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 140 kW (51,9 %), 2.0 Benzín 180 kW (21,8 %), 2.0 Benzín 135 kW (10,5 %).

Nejčastější barva je šedá (33,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 267 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 93,7 %, tento ročník je tedy o 5,9 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 25 003 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 18 011 až 35 060 km. To odpovídá asi 12 501 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (54,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (39,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.4.5.1
2×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×
3
U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito neschválené / nehomologované zařízením pro nepřímý výhled nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Výhledy · kód 3.3.1.3
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.3.4.1
2×
5
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002 pro brzdové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.3.4.1
2×
6
U vozidla, schváleného v ČR po 1.1. 2002 pro zadní mlhové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.5.4.4.1
2×
7
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro směrové světlo použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.3.3.1
2×
8
Zpětný světlomet, není-li stanoveno jinak, není homologovaný (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.6.2.3.1
2×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 140 kW69100,0 %950 680 Kč

Cenový odhad

898 000
od Kč
998 876
medián Kč
1 199 000
do Kč

Při nájezdu kolem 38 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 041 000 Kč
50 000 km954 000 Kč
75 000 km881 000 Kč
100 000 km810 000 Kč
125 000 km729 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW Řady 3 ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 998 876 Kč (při mediánovém nájezdu 37 984 km). Běžné rozpětí je od 898 000 do 1 199 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 348 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 801 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 041 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 729 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW Řady 3 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo49,1 % · 26 vozidel
  • Dánsko45,3 % · 24 vozidel
  • Belgie1,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena3,8 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha30,0 % · 80 prohlídek
  • Jihomoravský kraj16,9 % · 45 prohlídek
  • Středočeský kraj8,6 % · 23 prohlídek
  • ostatní44,6 % · 119 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá32,8 % · 44 vozidel
  • Černá20,9 % · 28 vozidel
  • Bílá17,9 % · 24 vozidel
  • Modrá17,9 % · 24 vozidel
  • Červená10,4 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
34,7 %
evidováno u 131 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 98,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,2 %EURO 5 · 0,3 %EURO 2 · 0,3 %EURO 4 · 0,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Řady 3 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky BMW Řady 3

Proklepněte konkrétní BMW Řadu 3 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.