Volkswagen Sharan 2019

2.0 Nafta 130 kW

Kód motoru: DLU

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
130 kW
Výkon (177 k)
~2 000 cm³
Objem
6,2 l/100 km
Ø spotřeba
162 g/km
Ø CO₂
208 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 942 kg· rozvor 2 920 mm· délka 4 855 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
86
V provozu
85
Způsobilost na STK
96,6 %
STK kontrol
296

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 296 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 488 779 Kčmedián 530 000 Kčdo 575 280 Kč

V nabídce Volkswagenu Sharanu ročníku 2019 obsadila motorizace 2.0 Nafta 130 kW druhá pozici: 86 vozů (48,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem DLU.

Tato motorizace96,6 %
Ročník celkem96,5 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,6 %
100-200 000 km94,6 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,6 % (296 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2019 (ročník průměrně 96,5 %).

Plnou způsobilost mělo 96,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 2.0 Nafta 110 kW (96,4 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 439 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Volkswagenu Sharanu 2019

Cenový odhad

488 779
od Kč
530 000
medián Kč
575 280
do Kč

Při nájezdu kolem 169 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km703 000 Kč
100 000 km630 000 Kč
150 000 km556 000 Kč
200 000 km473 000 Kč
250 000 km387 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 130 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 530 000 Kč (při typickém nájezdu 169 180 km). Běžné rozmezí je 488 779–575 280 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2019 (482 559 Kč) je tato motorizace o 10 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 703 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 387 000 Kč.

Jiné ročníky Volkswagenu Sharanu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Sharan 2019 2.0 Nafta 130 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.