Volkswagen Caravelle 2014
Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 460 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 360 804 Kčmedián 399 000 Kčdo 424 500 Kč
V roce 2014 eviduje registr Volkswagenu Caravelle 81 vozů. V provozu jich zůstává 79 vozů (97,5 %); ze zahraničí dovezeno 50 vozů (61,7 %).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Caravelle 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 4,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,9 % | - |
| 6 let | 93,4 % | - |
| 8 let | 96,3 % | - |
| 10 let | 96,5 % | - |
| 12 let | 92,8 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 103 kW (66,7 %), 2.0 Nafta 132 kW (24,7 %), 2.0 Nafta 100 kW (4,9 %).
Barevně převládá šedá (27,2 %), druhá nejčastější je černá (19,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 460 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,1 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy o 3,0 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2013 (95,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 190 808 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 121 674 až 259 875 km. To odpovídá asi 15 901 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (43,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (61,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 191 | 30,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 142 | 22,4 % |
| Výhledy | 132 | 20,8 % |
| Brzdové zařízení | 94 | 14,8 % |
| Řízení | 75 | 11,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2014
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 103 kW | 54 | 95,6 % | 415 700 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 260 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 494 000 Kč |
| 200 000 km | 430 000 Kč |
| 250 000 km | 410 000 Kč |
| 300 000 km | 354 000 Kč |
| 350 000 km | 328 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Caravelle ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 399 000 Kč (při mediánovém nájezdu 260 000 km). Běžné rozpětí je od 360 804 do 424 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 435 727 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 316 721 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 494 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 328 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Caravelle 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo76,0 % · 38 vozidel
- Polsko6,0 % · 3 vozidla
- Francie4,0 % · 2 vozidla
- Rakousko4,0 % · 2 vozidla
- Švédsko4,0 % · 2 vozidla
- ostatní země6,0 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha43,1 % · 221 prohlídek
- Středočeský kraj36,5 % · 187 prohlídek
- Jihočeský kraj20,5 % · 105 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá27,2 % · 22 vozidel
- Černá19,8 % · 16 vozidel
- Bílá18,5 % · 15 vozidel
- Modrá8,6 % · 7 vozidel
- Hnědá6,2 % · 5 vozidel
- ostatní19,8 % · 16 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 54,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2014 patří u Caravelle k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Caravelle 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.