Volkswagen Caravelle 2012
Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 802 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 281 249 Kčmedián 344 075 Kčdo 375 500 Kč
Volkswagen Caravelle ročníku 2012 má v ČR 119 vozů. V provozu jich zůstává 115 vozů (96,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 68,1 % (81 vozů).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Caravelle 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 14 let klesla plná způsobilost o 4,9 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 96,1 % | - |
| 8 let | 95,1 % | - |
| 10 let | 92,6 % | - |
| 12 let | 91,8 % | - |
| 14 let | 91,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 103 kW (64,7 %), 2.0 Nafta 132 kW (26,9 %), 2.0 Nafta 75 kW (4,2 %).
Barevně převládá šedá (21,8 %), druhá nejčastější je černá (20,2 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 802 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy o 2,4 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 220 418 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 156 823 až 290 413 km. To odpovídá asi 15 744 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (42,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (68,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 472 | 31,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 327 | 21,8 % |
| Výhledy | 215 | 14,3 % |
| Brzdové zařízení | 202 | 13,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 149 | 9,9 % |
| Řízení | 137 | 9,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2012
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 103 kW | 77 | 96,6 % | 359 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 255 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 421 000 Kč |
| 200 000 km | 373 000 Kč |
| 250 000 km | 349 000 Kč |
| 300 000 km | 301 000 Kč |
| 350 000 km | 281 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Caravelle ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 344 075 Kč (při mediánovém nájezdu 254 500 km). Běžné rozpětí je od 281 249 do 375 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 399 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 219 950 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 421 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 281 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Caravelle 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo71,6 % · 58 vozidel
- Rakousko9,9 % · 8 vozidel
- Francie4,9 % · 4 vozidla
- Švédsko2,5 % · 2 vozidla
- Švýcarsko2,5 % · 2 vozidla
- ostatní země4,9 % · 4 vozidla
- země neurčena3,7 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha40,0 % · 321 prohlídek
- Středočeský kraj33,0 % · 265 prohlídek
- Jihomoravský kraj20,8 % · 167 prohlídek
- ostatní6,1 % · 49 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá21,8 % · 26 vozidel
- Černá20,2 % · 24 vozidel
- Bílá19,3 % · 23 vozidel
- Stříbrná metalíza8,4 % · 10 vozidel
- Modrá6,7 % · 8 vozidel
- ostatní23,5 % · 28 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 54,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2012 patří u Caravelle k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,4 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Caravelle 2012
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.