Volkswagen Caravelle 2007
Způsobilé na 30 dnů 5,7 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti, z 1 790 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 118 000 Kčmedián 190 000 Kčdo 245 000 Kč
Volkswagen Caravelle ročníku 2007 má v ČR 144 vozů. V provozu jich zůstává 127 vozů (88,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 47,9 % (69 vozů).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Caravelle 2007 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 18 let klesla plná způsobilost o 10,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,4 % | - |
| 6 let | 96,1 % | - |
| 8 let | 97,4 % | - |
| 10 let | 97,3 % | - |
| 12 let | 96,5 % | - |
| 14 let | 89,1 % | - |
| 16 let | 93,6 % | - |
| 18 let | 86,8 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 96 kW (59,0 %), 2.5 Nafta 128 kW (32,6 %), 1.9 Nafta 75 kW (8,3 %).
Barevně převládá šedá (19,4 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (16,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 790 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 93,6 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2006 (92,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 241 774 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 166 922 až 322 614 km. To odpovídá asi 12 725 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (38,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (47,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 257 | 31,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 932 | 23,2 % |
| Brzdové zařízení | 645 | 16,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 412 | 10,3 % |
| Výhledy | 371 | 9,2 % |
| Řízení | 249 | 6,2 % |
| Obtěžování okolí | 97 | 2,4 % |
| Identifikace vozidla | 55 | 1,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2007
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 96 kW | 85 | 93,5 % | 115 000 Kč |
| 2.5 Nafta 128 kW | 47 | 92,7 % | 190 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 322 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 200 000 km | 237 000 Kč |
| 250 000 km | 217 000 Kč |
| 300 000 km | 195 000 Kč |
| 350 000 km | 185 000 Kč |
| 400 000 km | 156 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Caravelle ročníku 2007 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 190 000 Kč (při mediánovém nájezdu 322 058 km). Běžné rozpětí je od 118 000 do 245 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 255 360 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 112 960 Kč.
S nájezdem 200 000 km vychází odhad na 237 000 Kč, s nájezdem 400 000 km na 156 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Caravelle 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo62,3 % · 43 vozidel
- Francie13,0 % · 9 vozidel
- Rakousko11,6 % · 8 vozidel
- Německo (NDR)5,8 % · 4 vozidla
- Itálie4,3 % · 3 vozidla
- ostatní země2,9 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha24,5 % · 438 prohlídek
- Středočeský kraj24,0 % · 430 prohlídek
- Jihomoravský kraj15,8 % · 283 prohlídek
- ostatní35,7 % · 639 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá19,4 % · 28 vozidel
- Stříbrná metalíza16,7 % · 24 vozidel
- Modrá metalíza11,1 % · 16 vozidel
- Šedá metalíza10,4 % · 15 vozidel
- Bílá9,7 % · 14 vozidel
- ostatní32,6 % · 47 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 43,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Caravelle 2007
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.