Volkswagen Caravelle 2009
Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 707 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 171 500 Kčmedián 219 900 Kčdo 219 900 Kč
V roce 2009 eviduje registr Volkswagenu Caravelle 70 vozů. V provozu jich zůstává 66 vozů (94,3 %); ze zahraničí dovezeno 33 vozů (47,1 %).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Caravelle 2009 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 12 let a 16 let klesla plná způsobilost o 5,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 12 let | 96,2 % | - |
| 14 let | 93,2 % | - |
| 16 let | 90,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 96 kW (41,4 %), 2.5 Nafta 128 kW (30,0 %), 2.0 Nafta 103 kW (18,6 %).
Barevně převládá šedá (20,0 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (17,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 707 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 95,0 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2008 (93,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 222 237 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 143 333 až 302 160 km. To odpovídá asi 13 073 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,7 %), pak následují Praha a Ústecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (47,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 581 | 33,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 408 | 23,7 % |
| Brzdové zařízení | 258 | 15,0 % |
| Výhledy | 183 | 10,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 177 | 10,3 % |
| Řízení | 112 | 6,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 325 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 250 000 km | 252 000 Kč |
| 300 000 km | 226 000 Kč |
| 350 000 km | 214 000 Kč |
| 400 000 km | 181 000 Kč |
| 450 000 km | 181 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Caravelle ročníku 2009 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 219 900 Kč (při mediánovém nájezdu 325 000 km). Běžné rozpětí je od 171 500 do 219 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 219 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 103 931 Kč.
S nájezdem 250 000 km vychází odhad na 252 000 Kč, s nájezdem 450 000 km na 181 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Caravelle 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo69,7 % · 23 vozidel
- Rakousko12,1 % · 4 vozidla
- Francie9,1 % · 3 vozidla
- Itálie3,0 % · 1 vozidlo
- Slovensko3,0 % · 1 vozidlo
- země neurčena3,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj34,8 % · 246 prohlídek
- Hlavní město Praha20,2 % · 143 prohlídek
- Ústecký kraj18,0 % · 127 prohlídek
- ostatní27,0 % · 191 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá20,0 % · 14 vozidel
- Stříbrná metalíza17,1 % · 12 vozidel
- Bílá12,9 % · 9 vozidel
- Šedá metalíza12,9 % · 9 vozidel
- Modrá8,6 % · 6 vozidel
- ostatní28,6 % · 20 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 48,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2009 patří u Caravelle k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu nad průměrem modelu.
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Caravelle 2009
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.