Volkswagen Caravelle 2006
Způsobilé na 30 dnů 6,8 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti, z 1 735 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 129 990 Kčmedián 198 712 Kčdo 199 900 Kč
V roce 2006 eviduje registr Volkswagenu Caravelle 143 vozů. V provozu jich zůstává 135 vozů (94,4 %); ze zahraničí dovezeno 80 vozů (55,9 %).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Caravelle 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 8 let a 18 let klesla plná způsobilost o 13,4 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 8 let | 96,8 % | - |
| 10 let | 87,7 % | - |
| 12 let | 90,2 % | - |
| 14 let | 93,4 % | - |
| 16 let | 90,6 % | - |
| 18 let | 83,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 96 kW (55,9 %), 2.5 Nafta 128 kW (27,3 %), 1.9 Nafta 77 kW (7,7 %).
Barevně převládá stříbrná-metal (14,0 %), druhá nejčastější je šedá-metal (11,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 735 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 92,2 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 258 308 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 190 908 až 332 726 km. To odpovídá asi 12 915 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (45,4 %), pak následují Praha a Ústecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (55,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 237 | 31,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 824 | 20,8 % |
| Brzdové zařízení | 716 | 18,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 369 | 9,3 % |
| Výhledy | 320 | 8,1 % |
| Řízení | 250 | 6,3 % |
| Obtěžování okolí | 165 | 4,2 % |
| Identifikace vozidla | 80 | 2,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2006
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 96 kW | 80 | 93,6 % | 194 354 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 292 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 200 000 km | 232 000 Kč |
| 250 000 km | 212 000 Kč |
| 300 000 km | 189 000 Kč |
| 350 000 km | 179 000 Kč |
| 400 000 km | 153 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Caravelle ročníku 2006 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 198 712 Kč (při mediánovém nájezdu 291 801 km). Běžné rozpětí je od 129 990 do 199 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 279 284 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 109 900 Kč.
S nájezdem 200 000 km vychází odhad na 232 000 Kč, s nájezdem 400 000 km na 153 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Caravelle 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo53,8 % · 43 vozidel
- Rakousko10,0 % · 8 vozidel
- Francie7,5 % · 6 vozidel
- Německo (NDR)3,8 % · 3 vozidla
- Polsko3,8 % · 3 vozidla
- ostatní země7,5 % · 6 vozidel
- země neurčena13,8 % · 11 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj25,4 % · 441 prohlídek
- Hlavní město Praha18,0 % · 312 prohlídek
- Ústecký kraj12,6 % · 219 prohlídek
- ostatní44,0 % · 763 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Stříbrná metalíza14,0 % · 20 vozidel
- Modrá metalíza11,9 % · 17 vozidel
- Šedá metalíza11,9 % · 17 vozidel
- Černá10,5 % · 15 vozidel
- Šedá8,4 % · 12 vozidel
- ostatní43,4 % · 62 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 44,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Caravelle 2006
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.