Volkswagen Caravelle 2015
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 58 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 294 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 491 825 Kčmedián 519 950 Kčdo 584 000 Kč
Ročník 2015 Volkswagenu Caravelle má v českých registrech 58 vozů. V provozu zůstává 57 vozů (98,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 38 vozů (65,5 %).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Caravelle 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 2,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,2 % | - |
| 6 let | 94,7 % | - |
| 8 let | 97,8 % | - |
| 10 let | 92,4 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 103 kW (77,6 %), 2.0 Nafta 132 kW (15,5 %), 2.0 Nafta 110 kW (6,9 %).
Nejčastější barva je šedá (32,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 294 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 96,2 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy o 3,1 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 177 881 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 110 853 až 256 802 km. To odpovídá asi 16 171 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,7 %), pak následují Jihomoravský kraj a Jihočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (65,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 144 | 29,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 122 | 24,6 % |
| Výhledy | 105 | 21,2 % |
| Brzdové zařízení | 70 | 14,1 % |
| Řízení | 55 | 11,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2015
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 103 kW | 45 | 96,2 % | 446 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 213 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 656 000 Kč |
| 150 000 km | 606 000 Kč |
| 200 000 km | 531 000 Kč |
| 250 000 km | 512 000 Kč |
| 300 000 km | 435 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Caravelle ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 519 950 Kč (při mediánovém nájezdu 213 000 km). Běžné rozpětí je od 491 825 do 584 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 599 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 455 932 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 656 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 435 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Caravelle 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo68,4 % · 26 vozidel
- Belgie5,3 % · 2 vozidla
- Nizozemsko5,3 % · 2 vozidla
- Polsko5,3 % · 2 vozidla
- Švédsko5,3 % · 2 vozidla
- ostatní země7,9 % · 3 vozidla
- země neurčena2,6 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj38,7 % · 127 prohlídek
- Jihomoravský kraj32,0 % · 105 prohlídek
- Jihočeský kraj29,3 % · 96 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá32,8 % · 19 vozidel
- Černá19,0 % · 11 vozidel
- Hnědá19,0 % · 11 vozidel
- Bílá15,5 % · 9 vozidel
- Modrá8,6 % · 5 vozidel
- ostatní5,2 % · 3 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 55,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2015 patří u Caravelle k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,1 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Caravelle 2015
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.