Volkswagen Caravelle 2011

2.0 Nafta 103 kW

Kód motoru: CAA · 4 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
103 kW
Výkon (140 k)
~2 000 cm³
Objem
7,7 l/100 km
Ø spotřeba
204 g/km
Ø CO₂
172 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 2 081 kg· rozvor 3 250 mm· délka 5 148 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
121
V provozu
118
Způsobilost na STK
93,1 %
STK kontrol
810

Způsobilé na 30 dnů 6,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 810 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 294 682 Kčmedián 312 116 Kčdo 358 752 Kč

První nejpočetnější motorizace u Volkswagenu Caravelle ročníku 2011 je 2.0 Nafta 103 kW - registr eviduje 121 vozů (65,1 % z celkového ročníku).

Tato motorizace93,1 %
Ročník celkem94,8 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km90,3 %
100-200 000 km93,3 %
200-300 000 km94,5 %
nad 300 000 km94,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,1 % (810 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,8 procentního bodu) mezi motory ročníku 2011 (ročník průměrně 94,8 %).

Plnou způsobilost mělo 93,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.0 Nafta 75 kW (96,6 %).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 103 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,99×
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochuVýhledy · kód 3.4.2.1A1,75×
Hřídel stěrače bez ochranného pouzdraVýhledy · kód 3.4.3.1A1,59×
Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2A1,48×
Povrchově odřená brzdová hadiceBrzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1A1,29×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 584 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Hřídel stěrače bez ochranného pouzdrakód 3.4.3.119 let311
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.122 let2 227
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.122 let470
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.222 let1 746
Povrchově odřená brzdová hadicekód 1.1.12.2.124 let1 456

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,4 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 121 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:

CAA
82,6 %100 ks
CCH
13,2 %16 ks
CAAC
3,3 %4 ks
CCHA
0,8 %1 ks

Další motorizace Volkswagenu Caravelle 2011

Cenový odhad

294 682
od Kč
312 116
medián Kč
358 752
do Kč

Při nájezdu kolem 292 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
200 000 km374 000 Kč
250 000 km350 000 Kč
300 000 km297 000 Kč
350 000 km277 000 Kč
400 000 km239 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 103 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 312 116 Kč (při typickém nájezdu 292 096 km). Běžné rozmezí je 294 682–358 752 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2011 (319 900 Kč).

S nájezdem 200 000 km vychází odhad na 374 000 Kč, s nájezdem 400 000 km na 239 000 Kč.

Doporučení

V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Volkswagenu Caravelle

Proklepněte konkrétní Volkswagen Caravelle 2011 2.0 Nafta 103 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.