Volkswagen Caravelle 2011

2.0 Nafta 132 kW

Kód motoru: CFC · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
132 kW
Výkon (180 k)
~2 000 cm³
Objem
8,4 l/100 km
Ø spotřeba
221 g/km
Ø CO₂
189 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 2 181 kg· rozvor 3 204 mm· délka 5 105 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
47
V provozu
46
Způsobilost na STK
96,7 %
STK kontrol
460

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 460 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 267 000 Kčobvykle 335 000 Kčdo 413 000 Kč

Druhá nejpočetnější motorizace u Volkswagenu Caravelle ročníku 2011 je 2.0 Nafta 132 kW - registr eviduje 47 vozů (25,3 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CFC (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace96,7 %
Ročník celkem94,8 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km100,0 %
100-200 000 km97,1 %
200-300 000 km95,0 %
nad 300 000 km97,2 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,7 % (460 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu) mezi motory ročníku 2011 (ročník průměrně 94,8 %).

Plnou způsobilost mělo 96,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).

Rozložení kódů motoru

Z 47 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

CFC
97,9 %46 ks
CFCA
2,1 %1 ks

Další motorizace Volkswagenu Caravelle 2011

Cenový odhad

267 000
od Kč
335 000
obvykle Kč
413 000
do Kč

Při nájezdu kolem 292 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
200 000 km376 000 Kč
250 000 km351 000 Kč
300 000 km319 000 Kč
350 000 km298 000 Kč
400 000 km261 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 132 kW vychází při nájezdu kolem 292 000 km na přibližně 335 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 267 000 a 413 000 Kč.

S nájezdem 200 000 km vychází odhad na 376 000 Kč, s nájezdem 400 000 km na 261 000 Kč.

Doporučení

V ročníku 2011 je to datově nadprůměrná volba.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Volkswagenu Caravelle

Proklepněte konkrétní Volkswagen Caravelle 2011 2.0 Nafta 132 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.