Toyota RAV4 2014

2.0 Benzín 111 kW

Kód motoru: 3ZR

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
111 kW
Výkon (151 k)
~2 000 cm³
Objem
7,2 l/100 km
Ø spotřeba
167 g/km
Ø CO₂
185 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 625 kg· rozvor 2 660 mm· délka 4 570 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
61
V provozu
56
Způsobilost na STK
99,0 %
STK kontrol
385

Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 385 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 300 142 Kčmedián 310 566 Kčdo 339 634 Kč

2.0 Benzín 111 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Toyoty RAV4 ročníku 2014. V registrech je evidováno 61 vozů (35,9 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 3ZR.

Tato motorizace99,0 %
Ročník celkem98,1 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem94,9 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km99,4 %
100-200 000 km98,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 99,0 % (385 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu) mezi motory ročníku 2014 (ročník průměrně 98,1 %).

Plnou způsobilost mělo 99,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,8 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Toyoty RAV4 2014

Cenový odhad

300 142
od Kč
310 566
medián Kč
339 634
do Kč

Při nájezdu kolem 129 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km394 000 Kč
100 000 km331 000 Kč
150 000 km299 000 Kč
200 000 km255 000 Kč
250 000 km234 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Benzín 111 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 310 566 Kč (při typickém nájezdu 129 464 km). Běžné rozmezí je 300 142–339 634 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2014 (291 654 Kč) je tato motorizace o 6 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 394 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 234 000 Kč.

Jiné ročníky Toyoty RAV4

Proklepněte konkrétní Toyotu RAV4 2014 2.0 Benzín 111 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.