Tatra 613 1976

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 762 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
762
Způsobilost na STK
93,6 %
Ø nájezd (medián)
150 000 km
Dovezeno (615 ks)
81 %

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 360 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Tatru 613 ročníku 1976 eviduje registr 762 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. Aktivně jezdí 118 vozů (15,5 %), dovoz tvoří 80,7 % ročníku (615 vozů).

Ročník 197693,6 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.5 Benzín (93,3 %), 3.5 Benzín 122 kW (6,0 %), 3.5 Benzín+LPG 122 kW (0,7 %).

Nejčastější barva je černá (69,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 360 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1976 mělo plnou způsobilost 93,6 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1975 (97,4 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 150 000 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 53 647 až 326 919 km. To odpovídá asi 3 000 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (41,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Zlínský kraj.

Vysoký podíl dovozů (80,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku8756,9 %
Brzdové zařízení6643,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
44×
2
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
31×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
26×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
17×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
16×
6
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
13×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
12×
8
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
7×

Motorizace ročníku 1976

MotorPočetSTK~cena
3.5 Benzín 122 kW4693,1 %–

Z registru vozidel

Složení Tatry 613 1976 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Slovensko0,3 % · 2 vozidla
  • země neurčena99,7 % · 613 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj17,5 % · 63 prohlídek
  • Jihomoravský kraj13,9 % · 50 prohlídek
  • Zlínský kraj10,8 % · 39 prohlídek
  • ostatní57,8 % · 208 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá69,3 % · 528 vozidel
  • Červená základní9,4 % · 72 vozidel
  • Červená tmavá3,0 % · 23 vozidel
  • Bílá2,9 % · 22 vozidel
  • Stříbrná1,4 % · 11 vozidel
  • ostatní13,9 % · 106 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
9,9 %
evidováno u 75 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Majitelé a osud v registru

Z 757 vozů Tatry 613 1976 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
19,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
8,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
15,6 %
vyvezeno 2,9 % · zaniklo 76,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Tatry 613

Proklepněte konkrétní Tatru 613 1976

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.