Tatra 613 1980

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 376 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
376
Způsobilost na STK
92,5 %
Ø nájezd (medián)
185 568 km
Dovezeno (303 ks)
81 %

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 224 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 17,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1980 eviduje registr Tatry 613 376 vozů. V provozu jich zůstává 68 vozů (18,1 %); ze zahraničí dovezeno 303 vozů (80,6 %).

Ročník 198092,5 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.5 Benzín (88,0 %), 3.5 Benzín 122 kW (8,8 %), 2.0 Benzín (3,2 %).

Nejčastější barva je černá (72,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 224 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1980 mělo plnou způsobilost 92,5 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 4,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1979 (96,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 185 568 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 60 266 až 265 676 km. To odpovídá asi 4 034 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je na Vysočině (36,8 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (80,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
30×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
18×
3
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
15×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
14×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
11×
6
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
8×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
7×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
6×

Z registru vozidel

Složení Tatry 613 1980 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Slovensko0,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena99,7 % · 302 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Kraj Vysočina11,2 % · 25 prohlídek
  • Hlavní město Praha9,8 % · 22 prohlídek
  • Středočeský kraj9,4 % · 21 prohlídek
  • ostatní69,6 % · 156 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá72,9 % · 274 vozidel
  • Červená základní7,4 % · 28 vozidel
  • Červená tmavá2,7 % · 10 vozidel
  • Bílá2,4 % · 9 vozidel
  • Šedá metalíza1,9 % · 7 vozidel
  • ostatní12,8 % · 48 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
11,3 %
evidováno u 42 vozů
Pohon na plyn
5,1 %
evidováno u 19 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Jiné ročníky Tatry 613

Proklepněte konkrétní Tatru 613 1980

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.