Tatra 613 1988

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 220 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
220
Způsobilost na STK
91,8 %
Ø nájezd (medián)
226 502 km
Dovezeno (93 ks)
42 %

Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 382 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 17,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1988 Tatry 613 má v českých registrech 220 vozů. V provozu zůstává 63 vozů (28,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 93 vozů (42,3 %).

Ročník 198891,8 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.5 Benzín (77,3 %), 3.5 Benzín 124 kW (18,6 %), 3.5 Benzín+LPG 124 kW (2,7 %).

Nejčastější barva je černá (72,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 382 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1988 mělo plnou způsobilost 91,8 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1987 (90,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 226 502 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 159 845 až 273 033 km. To odpovídá asi 5 961 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (42,6 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Zlínský kraj.

Vysoký podíl dovozů (42,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku16046,5 %
Brzdové zařízení11533,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6920,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
59×
2
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
51×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
40×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
38×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
25×
6
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
22×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
20×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
16×

Motorizace ročníku 1988

MotorPočetSTK~cena
3.5 Benzín 124 kW4192,6 %–

Z registru vozidel

Složení Tatry 613 1988 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 93 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha14,4 % · 55 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj10,5 % · 40 prohlídek
  • Zlínský kraj8,9 % · 34 prohlídek
  • ostatní66,2 % · 253 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá72,7 % · 160 vozidel
  • Bílá5,5 % · 12 vozidel
  • Šedá metalíza2,7 % · 6 vozidel
  • Červená tmavá2,3 % · 5 vozidel
  • Žlutá základní1,8 % · 4 vozidla
  • ostatní15,0 % · 33 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
17,6 %
evidováno u 39 vozů
Pohon na plyn
13,5 %
evidováno u 30 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1988 je mezi ročníky 613 podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Tatry 613

Proklepněte konkrétní Tatru 613 1988

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.