Tatra 613 1976

3.5 Benzín 122 kW

Kód motoru: T 613 · 5 kódových variant

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto motorizace 46 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka ročníku vychází z většího počtu záznamů.

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
122 kW
Výkon (166 k)
~3 500 cm³
Objem
16,1 l/100 km
Ø spotřeba
188 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 705 kg· rozvor 2 980 mm· délka 5 024 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
46
V provozu
23
Způsobilost na STK
93,1 %
STK kontrol
220

Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti, z 220 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Druhá nejpočetnější motorizace u Tatry 613 ročníku 1976 je 3.5 Benzín 122 kW - registr eviduje 46 vozů (6,0 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem T 613 (další 4 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace93,1 %
Ročník celkem93,6 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,6 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km100,0 %
nad 300 000 km95,3 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,1 % (220 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu) mezi motory ročníku 1976 (ročník průměrně 93,6 %).

Plnou způsobilost mělo 93,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 3.5 Benzín (95,2 %).

Rozložení kódů motoru

Z 46 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:

T 613
91,3 %42 ks
T 613 E 1
2,2 %1 ks
613E1
2,2 %1 ks
T 613 E1
2,2 %1 ks
3613
2,2 %1 ks

Jiné ročníky Tatry 613

Proklepněte konkrétní Tatru 613 1976 3.5 Benzín 122 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.