Tatra 613 1991

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 143 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
143
Způsobilost na STK
92,9 %
Ø nájezd (medián)
152 004 km
Dovezeno (68 ks)
48 %

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 346 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Tatru 613 ročníku 1991 eviduje registr 143 vozů. Aktivně jezdí 47 vozů (32,9 %), dovoz tvoří 47,6 % ročníku (68 vozů).

Ročník 199192,9 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.5 Benzín (63,6 %), 3.5 Benzín 124 kW (27,3 %), 3.5 Benzín+LPG 124 kW (4,9 %).

Nejčastější barva je černá (37,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 346 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 152 004 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 67 435 až 255 130 km. To odpovídá asi 4 343 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (34,4 %), pak následují Středočeský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (47,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku14349,7 %
Brzdové zařízení9332,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5218,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
66×
2
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
40×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
32×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
23×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
21×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
18×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
15×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
14×

Z registru vozidel

Složení Tatry 613 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Slovensko1,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena98,5 % · 67 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj12,7 % · 44 prohlídek
  • Středočeský kraj12,7 % · 44 prohlídek
  • Hlavní město Praha11,6 % · 40 prohlídek
  • ostatní63,0 % · 218 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá37,1 % · 53 vozidel
  • Stříbrná13,3 % · 19 vozidel
  • Bílá11,2 % · 16 vozidel
  • Šedá metalíza9,1 % · 13 vozidel
  • Zelená metalíza7,0 % · 10 vozidel
  • ostatní22,4 % · 32 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Pohon na plyn
20,5 %
evidováno u 27 vozů
Tažné zařízení
16,7 %
evidováno u 22 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Jiné ročníky Tatry 613

Proklepněte konkrétní Tatru 613 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.