Tatra 613 1986

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 227 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
227
Způsobilost na STK
90,6 %
Ø nájezd (medián)
182 086 km
Dovezeno (150 ks)
66 %

Způsobilé na 30 dnů 7,8 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 8,3 % bez plné způsobilosti, z 230 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1986 eviduje registr Tatry 613 227 vozů. V provozu jich zůstává 52 vozů (22,9 %); ze zahraničí dovezeno 150 vozů (66,1 %).

Ročník 198690,6 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.5 Benzín (86,3 %), 3.5 Benzín 124 kW (10,6 %), 3.5 Benzín+LPG 124 kW (1,8 %).

Nejčastější barva je černá (72,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 230 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1986 mělo plnou způsobilost 90,6 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 90,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 8,3 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 4,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1985 (94,9 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 182 086 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 131 072 až 271 600 km. To odpovídá asi 4 552 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (37,9 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (66,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku12246,4 %
Brzdové zařízení8231,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5922,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
44×
2
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
34×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
29×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
24×
5
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
16×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
16×
7
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
16×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
15×

Z registru vozidel

Složení Tatry 613 1986 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 150 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha15,7 % · 36 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj13,9 % · 32 prohlídek
  • Středočeský kraj11,7 % · 27 prohlídek
  • ostatní58,7 % · 135 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá72,7 % · 165 vozidel
  • Bílá4,4 % · 10 vozidel
  • Červená základní4,4 % · 10 vozidel
  • Zelená metalíza2,2 % · 5 vozidel
  • Červená tmavá1,8 % · 4 vozidla
  • ostatní14,5 % · 33 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
13,2 %
evidováno u 31 vozů
Pohon na plyn
9,8 %
evidováno u 23 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1986 je mezi ročníky 613 podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Tatry 613

Proklepněte konkrétní Tatru 613 1986

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.