Tatra 613 1984

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 142 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
142
Způsobilost na STK
94,2 %
Ø nájezd (medián)
90 790 km
Dovezeno (117 ks)
82 %

Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 79 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Tatru 613 ročníku 1984 eviduje registr 142 vozů. Aktivně jezdí 30 vozů (21,1 %), dovoz tvoří 82,4 % ročníku (117 vozů).

Ročník 198494,2 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (49,3 %), 3.5 Benzín (43,0 %), 3.5 Benzín 124 kW (5,6 %).

Nejčastější barva je černá (73,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 79 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1984 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,5 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1983 (96,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 2,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 90 790 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 53 614 až 156 752 km. To odpovídá asi 2 162 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (57,1 %), pak následují Středočeský kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (82,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
18×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
11×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
9×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
8×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
7×
6
Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.3
6×
7
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
6×
8
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
6×

Z registru vozidel

Složení Tatry 613 1984 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Polsko0,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena99,1 % · 116 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha25,3 % · 20 prohlídek
  • Středočeský kraj10,1 % · 8 prohlídek
  • Plzeňský kraj8,9 % · 7 prohlídek
  • ostatní55,7 % · 44 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá73,9 % · 105 vozidel
  • Bílá6,3 % · 9 vozidel
  • Červená tmavá3,5 % · 5 vozidel
  • Červená základní2,8 % · 4 vozidla
  • Šedá metalíza2,8 % · 4 vozidla
  • ostatní10,6 % · 15 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
11,0 %
evidováno u 16 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Jiné ročníky Tatry 613

Proklepněte konkrétní Tatru 613 1984

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.