Tatra 613 1982

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 170 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
170
Způsobilost na STK
93,6 %
Ø nájezd (medián)
163 297 km
Dovezeno (135 ks)
79 %

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 2,0 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 101 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 22,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Tatra 613 ročníku 1982 má v ČR 170 vozů. V provozu jich zůstává 35 vozů (20,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 79,4 % (135 vozů).

Ročník 198293,6 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.5 Benzín (55,9 %), 2.0 Benzín (35,9 %), 3.5 Benzín 122 kW (5,9 %).

Nejčastější barva je černá (74,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 101 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1982 mělo plnou způsobilost 93,6 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 2,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 6,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1981 (87,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 2,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 163 297 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 87 346 až 273 033 km. To odpovídá asi 3 711 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (40,0 %), pak následují Jihomoravský kraj a Zlínský kraj.

Vysoký podíl dovozů (79,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
20×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
14×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
9×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
8×
5
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
7×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
7×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
6×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
5×

Z registru vozidel

Složení Tatry 613 1982 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 135 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha23,8 % · 24 prohlídek
  • Jihomoravský kraj18,8 % · 19 prohlídek
  • Zlínský kraj16,8 % · 17 prohlídek
  • ostatní40,6 % · 41 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá74,7 % · 127 vozidel
  • Červená základní4,1 % · 7 vozidel
  • Zelená metalíza3,5 % · 6 vozidel
  • Bílá2,9 % · 5 vozidel
  • Žlutá základní2,4 % · 4 vozidla
  • ostatní12,4 % · 21 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
12,7 %
evidováno u 23 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Jiné ročníky Tatry 613

Proklepněte konkrétní Tatru 613 1982

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.