Tatra 613 1990

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 104 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
104
Způsobilost na STK
92,9 %
Ø nájezd (medián)
162 612 km
Dovezeno (34 ks)
33 %

Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 187 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 17,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1990 Tatry 613 má v českých registrech 104 vozů. V provozu zůstává 24 vozů (23,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 34 vozů (32,7 %).

Ročník 199092,9 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.5 Benzín (70,2 %), 3.5 Benzín 124 kW (19,2 %), 3.5 Benzín 123 kW (3,8 %).

Nejčastější barva je černá (30,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 187 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1989 (94,2 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 162 612 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 120 203 až 255 871 km. To odpovídá asi 4 517 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (37,5 %), pak následují Vysočina a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
31×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
30×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
19×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
16×
5
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
11×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
11×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
8×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
7×

Z registru vozidel

Složení Tatry 613 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Slovensko2,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena97,1 % · 33 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj16,0 % · 30 prohlídek
  • Kraj Vysočina13,9 % · 26 prohlídek
  • Středočeský kraj12,8 % · 24 prohlídek
  • ostatní57,2 % · 107 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá30,8 % · 32 vozidel
  • Červená základní16,3 % · 17 vozidel
  • Bílá7,7 % · 8 vozidel
  • Šedá metalíza6,7 % · 7 vozidel
  • Stříbrná5,8 % · 6 vozidel
  • ostatní32,7 % · 34 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
25,0 %
evidováno u 28 vozů
Pohon na plyn
16,1 %
evidováno u 18 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Jiné ročníky Tatry 613

Proklepněte konkrétní Tatru 613 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.