Suzuki Vitara 1994

Evidováno
285
Způsobilost na STK
92,5 %
Ø nájezd (medián)
79 257 km
Dovezeno (206 ks)
72 %

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 2 015 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1994 eviduje registr Suzuki Vitary 285 vozů. V provozu jich zůstává 101 vozů (35,4 %); ze zahraničí dovezeno 206 vozů (72,3 %).

Ročník 199492,5 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 59 kW (33,7 %), 1.6 Benzín (29,8 %), 1.6 Benzín 71 kW (21,8 %).

Barevně převládá bílá (19,3 %), druhá nejčastější je šedá-metal (13,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 2 015 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 92,5 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 92,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 79 257 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 42 168 až 130 865 km. To odpovídá asi 2 477 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,5 %), pak následují Vysočina a Zlínský kraj.

Vysoký podíl dovozů (72,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku2 33344,2 %
Brzdové zařízení1 09020,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení67312,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav55710,5 %
Řízení3486,6 %
Výhledy1492,8 %
Jiné vybavení731,4 %
Identifikace vozidla591,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
726×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
612×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
482×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
219×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
212×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
203×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
197×
8
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
185×

Motorizace ročníku 1994

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 59 kW9693,1 %–
1.6 Benzín 71 kW6292,7 %–

Z registru vozidel

Složení Suzuki Vitary 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo19,9 % · 41 vozidel
  • Rakousko8,3 % · 17 vozidel
  • Itálie3,4 % · 7 vozidel
  • Německo (NDR)1,0 % · 2 vozidla
  • země neurčena67,5 % · 139 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj12,4 % · 250 prohlídek
  • Kraj Vysočina10,4 % · 210 prohlídek
  • Zlínský kraj10,3 % · 207 prohlídek
  • ostatní66,9 % · 1 348 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá19,3 % · 55 vozidel
  • Šedá metalíza13,7 % · 39 vozidel
  • Modrá metalíza11,2 % · 32 vozidel
  • Černá10,5 % · 30 vozidel
  • Zelená metalíza9,5 % · 27 vozidel
  • ostatní35,8 % · 102 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
85,6 %
evidováno u 274 vozů
Katalyzátor
30,3 %
evidováno u 97 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 10,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 82,4 %EURO 2 · 17,6 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1994 je mezi ročníky Vitary podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Suzuki Vitary

Proklepněte konkrétní Suzuki Vitaru 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.