Suzuki Vitara 1999

Evidováno
84
Způsobilost na STK
92,5 %
Ø nájezd (medián)
147 155 km
Dovezeno (81 ks)
96 %

Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti, z 762 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Suzuki Vitaru ročníku 1999 eviduje registr 84 vozů. Aktivně jezdí 40 vozů (47,6 %), dovoz tvoří 96,4 % ročníku (81 vozů).

Ročník 199992,5 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 59 kW (21,4 %), 2.0 Nafta 64 kW (17,9 %), 1.9 Nafta 55 kW (13,1 %).

Barevně převládá zelená-metal (20,2 %), druhá nejčastější je modrá-metal (16,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 762 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1999 mělo plnou způsobilost 92,5 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 92,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1998 (91,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 5,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 147 155 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 99 518 až 188 111 km. To odpovídá asi 5 450 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (34,4 %), pak následují Plzeňský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (96,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 57744,9 %
Brzdové zařízení77822,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení45012,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3439,8 %
Řízení2166,1 %
Výhledy1002,8 %
Identifikace vozidla511,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
534×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
487×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
347×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
141×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
134×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
134×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
117×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
111×

Z registru vozidel

Složení Suzuki Vitary 1999 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo14,8 % · 12 vozidel
  • Itálie6,2 % · 5 vozidel
  • Rakousko4,9 % · 4 vozidla
  • Belgie3,7 % · 3 vozidla
  • Slovensko2,5 % · 2 vozidla
  • ostatní země1,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena66,7 % · 54 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj24,5 % · 187 prohlídek
  • Plzeňský kraj23,8 % · 181 prohlídek
  • Jihočeský kraj23,1 % · 176 prohlídek
  • ostatní28,6 % · 218 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza20,2 % · 17 vozidel
  • Modrá metalíza16,7 % · 14 vozidel
  • Zelená13,1 % · 11 vozidel
  • Šedá metalíza9,5 % · 8 vozidel
  • Bílá7,1 % · 6 vozidel
  • ostatní33,3 % · 28 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
88,6 %
evidováno u 109 vozů
ABS
15,4 %
evidováno u 19 vozů
Katalyzátor
11,4 %
evidováno u 14 vozů
Airbag
9,8 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 21,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 88,5 %EURO 1 · 11,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1999 je mezi ročníky Vitary podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Suzuki Vitary

Proklepněte konkrétní Suzuki Vitaru 1999

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.