Suzuki Vitara 2023

Evidováno
170
Způsobilost na STK
98,6 %
Ø nájezd (medián)
13 216 km
Dovezeno (37 ks)
22 %

Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti, z 295 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 428 062 Kčmedián 450 446 Kčdo 481 250 Kč

Suzuki Vitara ročníku 2023 má v ČR 170 vozů. V provozu jich zůstává 165 vozů (97,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 21,8 % (37 vozů).

Ročník 202398,6 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 95 kW (94,1 %), 1.5 Benzín 75 kW (5,9 %).

Nejčastější barva je šedá (34,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 295 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 98,6 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy o 4,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 13 216 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 5 729 až 24 195 km. To odpovídá asi 4 405 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (37,0 %), pak následují Praha a Olomoucký kraj.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
15×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×
3
Rám nebo pomocný rám je v tak zhoršeném technickém stavu (např. nadměrné deformace, praskliny nebo zlomy), že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.1.2
1×
Zobrazit další 4 závady
4
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.2
1×
5
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
1×
6
Rozsah poškození karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla deformacemi, prasklinami je natolik závažné, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.5
1×
7
Uložení motoru je natolik zjevně nespolehlivé, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.8.1.2
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 95 kW16098,5 %451 050 Kč

Cenový odhad

428 062
od Kč
450 446
medián Kč
481 250
do Kč

Při nájezdu kolem 46 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km477 000 Kč
50 000 km444 000 Kč
75 000 km419 000 Kč
100 000 km407 000 Kč
125 000 km382 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Suzuki Vitary ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 450 446 Kč (při mediánovém nájezdu 46 166 km). Běžné rozpětí je od 428 062 do 481 250 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 531 266 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 402 809 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 477 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 382 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Suzuki Vitary 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Maďarsko78,4 % · 29 vozidel
  • Německo13,5 % · 5 vozidel
  • Itálie2,7 % · 1 vozidlo
  • Slovensko2,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena2,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj18,3 % · 54 prohlídek
  • Hlavní město Praha17,6 % · 52 prohlídek
  • Olomoucký kraj13,6 % · 40 prohlídek
  • ostatní50,5 % · 149 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá34,7 % · 59 vozidel
  • Bílá18,2 % · 31 vozidel
  • Modrá15,3 % · 26 vozidel
  • Červená13,5 % · 23 vozidel
  • Žlutá7,6 % · 13 vozidel
  • ostatní10,6 % · 18 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
37,1 %
evidováno u 385 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 038 vozů Suzuki Vitary 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
38,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
98,5 %
vyvezeno 1,4 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Vitary k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Suzuki Vitary

Proklepněte konkrétní Suzuki Vitaru 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.