Suzuki Ignis 2018
1.2 Benzín 66 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 931 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 229 000 Kčmedián 244 313 Kčdo 260 184 Kč
V nabídce Suzuki Ignisu ročníku 2018 obsadila motorizace 1.2 Benzín 66 kW první pozici: 231 vozů (100,0 % ročníku).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 97,5 % |
| 100-200 000 km | 93,3 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 97,8 % (931 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 97,7 %).
Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.2 Benzín 66 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochuVýhledy · kód 3.4.2.1 | A | 1,57× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.1 | 18 let | 473 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 231 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 55 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 272 000 Kč |
| 50 000 km | 249 000 Kč |
| 75 000 km | 224 000 Kč |
| 100 000 km | 216 000 Kč |
| 125 000 km | 201 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.2 Benzín 66 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 244 313 Kč (při typickém nájezdu 55 280 km). Běžné rozmezí je 229 000–260 184 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2018 (244 313 Kč).
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 272 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 201 000 Kč.