Suzuki Ignis 2020
Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 325 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 241 688 Kčmedián 266 535 Kčdo 301 750 Kč
Ročník 2020 Suzuki Ignisu má v českých registrech 113 vozů. V provozu zůstává 110 vozů (97,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 7 vozů (6,2 %).
Jak ročník stárne
Suzuki Ignisu 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,3 % | 10 000 až 40 000 km |
| 6 let | 97,8 % | 20 000 až 70 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 66 kW (57,5 %), 1.2 Benzín 61 kW (42,5 %).
Barevně převládá bílá (26,5 %), druhá nejčastější je oranžová (25,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 325 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,8 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy o 3,8 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 55,2 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 33 273 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 18 192 až 52 440 km. To odpovídá asi 5 546 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (35,9 %), pak následují Zlínský kraj a Středočeský kraj.
Podíl dovozů (6,2 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 66 kW | 65 | 97,5 % | 299 900 Kč |
| 1.2 Benzín 61 kW | 48 | 98,4 % | 241 675 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 49 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 287 000 Kč |
| 50 000 km | 267 000 Kč |
| 75 000 km | 240 000 Kč |
| 100 000 km | 229 000 Kč |
| 125 000 km | 212 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Suzuki Ignisu ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 266 535 Kč (při mediánovém nájezdu 49 363 km). Běžné rozpětí je od 241 688 do 301 750 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 339 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 182 157 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 287 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 212 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Suzuki Ignisu 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo57,1 % · 4 vozidla
- Francie14,3 % · 1 vozidlo
- Rakousko14,3 % · 1 vozidlo
- Švýcarsko14,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha35,9 % · 121 prohlídek
- Zlínský kraj32,6 % · 110 prohlídek
- Středočeský kraj31,5 % · 106 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá26,5 % · 30 vozidel
- Oranžová25,7 % · 29 vozidel
- Červená23,0 % · 26 vozidel
- Šedá21,2 % · 24 vozidel
- Modrá1,8 % · 2 vozidla
- ostatní1,8 % · 2 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 60,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 541 vozů Suzuki Ignisu 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2020 patří u Ignisu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,8 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Suzuki Ignis 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.