Suzuki Ignis 2021
Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti, z 387 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 289 900 Kčmedián 319 900 Kčdo 322 513 Kč
Ročník 2021 Suzuki Ignisu má v českých registrech 172 vozů. V provozu zůstává 169 vozů (98,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 3 vozy (1,7 %).
Jak ročník stárne
Suzuki Ignisu 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,5 % | 10 000 až 40 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 61 kW (100,0 %).
Barevně převládá oranžová (23,8 %), druhá nejčastější je bílá (19,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 387 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 98,4 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy o 4,4 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 25 764 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 15 505 až 39 967 km. To odpovídá asi 5 153 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,6 %), pak následují Ústecký kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (1,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2021
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 61 kW | 172 | 98,4 % | 319 900 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 44 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 341 000 Kč |
| 50 000 km | 312 000 Kč |
| 75 000 km | 284 000 Kč |
| 100 000 km | 270 000 Kč |
| 125 000 km | 250 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Suzuki Ignisu ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 319 900 Kč (při mediánovém nájezdu 44 450 km). Běžné rozpětí je od 289 900 do 322 513 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 348 500 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 283 374 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 341 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 250 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Suzuki Ignisu 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Maďarsko66,7 % · 2 vozidla
- Slovensko33,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj22,5 % · 87 prohlídek
- Moravskoslezský kraj15,8 % · 61 prohlídek
- Ústecký kraj15,8 % · 61 prohlídek
- ostatní46,0 % · 178 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Oranžová23,8 % · 41 vozidel
- Bílá19,8 % · 34 vozidel
- Červená19,2 % · 33 vozidel
- Šedá16,9 % · 29 vozidel
- Modrá9,9 % · 17 vozidel
- ostatní10,5 % · 18 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 45,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 524 vozů Suzuki Ignisu 2021 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2021 patří u Ignisu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,4 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Suzuki Ignis 2021
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.