Suzuki Ignis 2017
Způsobilé na 30 dnů 1,1 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 1,3 % bez plné způsobilosti, z 456 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 205 166 Kčmedián 225 897 Kčdo 239 900 Kč
Ročník 2017 Suzuki Ignisu má v českých registrech 107 vozů. V provozu zůstává 104 vozů (97,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 16 vozů (15,0 %).
Jak ročník stárne
Suzuki Ignisu 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 0,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 99,2 % | - |
| 6 let | 98,9 % | - |
| 8 let | 98,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 66 kW (100,0 %).
Barevně převládá šedá (29,0 %), druhá nejčastější je modrá (24,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 456 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 98,7 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy o 4,6 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 1,3 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 4,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2008 (94,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 44 749 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 27 626 až 71 965 km. To odpovídá asi 4 972 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (34,2 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Podíl dovozů (15,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 66 kW | 107 | 98,7 % | 225 897 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 100 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 266 000 Kč |
| 75 000 km | 239 000 Kč |
| 100 000 km | 226 000 Kč |
| 125 000 km | 210 000 Kč |
| 150 000 km | 193 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Suzuki Ignisu ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 225 897 Kč (při mediánovém nájezdu 99 920 km). Běžné rozpětí je od 205 166 do 239 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 274 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 193 758 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 266 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 193 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Suzuki Ignisu 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo56,3 % · 9 vozidel
- Maďarsko18,8 % · 3 vozidla
- Slovensko12,5 % · 2 vozidla
- Francie6,3 % · 1 vozidlo
- Itálie6,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Moravskoslezský kraj30,0 % · 137 prohlídek
- Jihomoravský kraj29,8 % · 136 prohlídek
- Středočeský kraj28,1 % · 128 prohlídek
- ostatní12,1 % · 55 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá29,0 % · 31 vozidel
- Modrá24,3 % · 26 vozidel
- Bílá19,6 % · 21 vozidel
- Oranžová18,7 % · 20 vozidel
- Červená7,5 % · 8 vozidel
- ostatní0,9 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 57,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2017 patří u Ignisu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Suzuki Ignis 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.