Seat Toledo 2008

Evidováno
74
Způsobilost na STK
93,9 %
Ø nájezd (medián)
190 352 km
Dovezeno (6 ks)
8 %

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 914 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2008 Seatu Toledo má v českých registrech 74 vozů. V provozu zůstává 49 vozů (66,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 6 vozů (8,1 %).

Ročník 200893,9 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,9 %

Jak ročník stárne

Seatu Toledo 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky85,6 % -
6 let88,5 % -
8 let93,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 77 kW (74,3 %), 2.0 Nafta 103 kW (10,8 %), 1.6 Benzín 75 kW (9,5 %).

Nejčastější barva je bílá (33,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 914 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 93,9 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 190 352 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 139 940 až 253 748 km. To odpovídá asi 10 575 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (58,4 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (8,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku62739,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení33020,9 %
Brzdové zařízení28017,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1579,9 %
Řízení1157,3 %
Výhledy714,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
229×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
128×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
100×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
93×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
85×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
72×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
64×
8
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
60×

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
1.9 Nafta 77 kW5592,5 %–

Z registru vozidel

Složení Seatu Toledo 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie33,3 % · 2 vozidla
  • Německo33,3 % · 2 vozidla
  • Itálie16,7 % · 1 vozidlo
  • Polsko16,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj36,9 % · 337 prohlídek
  • Hlavní město Praha13,2 % · 121 prohlídek
  • Středočeský kraj13,0 % · 119 prohlídek
  • ostatní36,9 % · 337 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá33,8 % · 25 vozidel
  • Šedá metalíza13,5 % · 10 vozidel
  • Černá metalíza8,1 % · 6 vozidel
  • Červená metalíza8,1 % · 6 vozidel
  • Modrá metalíza8,1 % · 6 vozidel
  • ostatní28,4 % · 21 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
71,0 %
evidováno u 66 vozů
Tažné zařízení
24,7 %
evidováno u 23 vozů
Katalyzátor
19,4 %
evidováno u 18 vozů
Airbag
7,5 %
evidováno u 7 vozů
Pohon na plyn
6,5 %
evidováno u 6 vozů
Klimatizace
5,4 %
evidováno u 5 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 38,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 100,0 %

Jiné ročníky Seatu Toledo

Proklepněte konkrétní Seat Toledo 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.