Seat Toledo 2014
Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 1 060 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 121 300 Kčmedián 140 000 Kčdo 161 738 Kč
V roce 2014 eviduje registr Seatu Toledo 144 vozů. V provozu jich zůstává 143 vozů (99,3 %); ze zahraničí dovezeno 23 vozů (16,0 %).
Jak ročník stárne
Seatu Toledo 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 7,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 99,2 % | 30 000 až 70 000 km |
| 6 let | 97,8 % | 50 000 až 100 000 km |
| 8 let | 95,7 % | 70 000 až 130 000 km |
| 10 let | 93,4 % | 80 000 až 150 000 km |
| 12 let | 91,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 77 kW (45,1 %), 1.2 Benzín 63 kW (45,1 %), 1.6 Nafta 77 kW (5,6 %).
Barevně převládá bílá (22,2 %), druhá nejčastější je šedá (18,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 060 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 87 262 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 53 111 až 130 127 km. To odpovídá asi 7 272 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (50,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 377 | 30,6 % |
| Brzdové zařízení | 251 | 20,4 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 249 | 20,2 % |
| Výhledy | 151 | 12,3 % |
| Identifikace vozidla | 73 | 5,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 66 | 5,4 % |
| Obtěžování okolí | 65 | 5,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2014
Závady, které technici u Seatu Toledo 2014 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2 | B | 1,7× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nefunkční ostřikovač zadního sklakód 3.5.1.1 | 10 let | 164 |
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.2 | 18 let | 165 |
| Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.1 | 21 let | 856 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 22 let | 1 767 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 22 let | 3 091 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2014
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 77 kW | 65 | 94,6 % | 136 950 Kč |
| 1.2 Benzín 63 kW | 65 | 96,7 % | 140 426 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 145 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 189 000 Kč |
| 100 000 km | 158 000 Kč |
| 150 000 km | 137 000 Kč |
| 200 000 km | 112 000 Kč |
| 250 000 km | 93 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Seat Toledo ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 140 000 Kč (při mediánovém nájezdu 145 000 km). Běžné rozpětí je od 121 300 do 161 738 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 181 050 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 113 399 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 189 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 93 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Seatu Toledo 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo78,3 % · 18 vozidel
- Španělsko8,7 % · 2 vozidla
- Belgie4,3 % · 1 vozidlo
- Francie4,3 % · 1 vozidlo
- Rakousko4,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Moravskoslezský kraj50,5 % · 670 prohlídek
- Jihomoravský kraj24,9 % · 330 prohlídek
- Hlavní město Praha24,6 % · 326 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá22,2 % · 32 vozidel
- Šedá18,1 % · 26 vozidel
- Červená16,0 % · 23 vozidel
- Černá9,7 % · 14 vozidel
- Modrá9,7 % · 14 vozidel
- ostatní24,3 % · 35 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 58,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 617 vozů Seatu Toledo 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2014 patří u Toledo k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Seat Toledo 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.