Seat Ibiza 1993
Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 2 462 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1993 Seatu Ibizy má v českých registrech 1 181 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 156 vozů (13,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 523 vozů (44,3 %).
Jak ročník stárne
Seatu Ibizy 1993 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 86,8 % | - |
| 18 let | 85,2 % | - |
| 20 let | 89,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín (29,3 %), 1.3 Benzín (19,1 %), 1.9 Nafta (14,2 %).
Barevně převládá červená-základní (27,2 %), druhá nejčastější je šedá-metal (11,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 462 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 94,4 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (95,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 154 949 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 120 842 až 198 480 km. To odpovídá asi 4 695 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (38,7 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (44,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 769 | 47,7 % |
| Brzdové zařízení | 388 | 24,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 180 | 11,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 164 | 10,2 % |
| Řízení | 112 | 6,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Seatu Ibizy 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo2,7 % · 14 vozidel
- Rakousko0,4 % · 2 vozidla
- Itálie0,2 % · 1 vozidlo
- Německo (NDR)0,2 % · 1 vozidlo
- země neurčena96,6 % · 505 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj7,5 % · 184 prohlídek
- Středočeský kraj6,8 % · 167 prohlídek
- Ústecký kraj5,1 % · 125 prohlídek
- ostatní80,7 % · 1 986 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní27,2 % · 321 vozidel
- Šedá metalíza11,3 % · 134 vozidel
- Bílá10,8 % · 128 vozidel
- Zelená metalíza10,8 % · 128 vozidel
- Černá10,2 % · 121 vozidel
- ostatní29,6 % · 349 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 0,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 163 vozů Seatu Ibizy 1993 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Seat Ibizu 1993
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.