Seat Alhambra 2014
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 1 042 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 181 912 Kčmedián 230 512 Kčdo 272 048 Kč
Pro Seat Alhambru ročníku 2014 eviduje registr 198 vozů. Aktivně jezdí 195 vozů (98,5 %), dovoz tvoří 78,8 % ročníku (156 vozů).
Jak ročník stárne
Seatu Alhambry 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 94,3 % | - |
| 6 let | 94,0 % | - |
| 8 let | 95,8 % | - |
| 10 let | 94,3 % | 170 000 až 240 000 km |
| 12 let | 95,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 103 kW (65,2 %), 2.0 Nafta 130 kW (26,3 %), 2.0 Nafta 85 kW (2,5 %).
Barevně převládá černá (25,3 %), druhá nejčastější je šedá (24,2 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 042 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 95,1 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 183 781 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 138 201 až 225 925 km. To odpovídá asi 15 315 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,8 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (78,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 332 | 26,2 % |
| Brzdové zařízení | 216 | 17,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 207 | 16,3 % |
| Výhledy | 193 | 15,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 148 | 11,7 % |
| Řízení | 116 | 9,2 % |
| Obtěžování okolí | 55 | 4,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2014
Závady, které technici u Seatu Alhambry 2014 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.3.1.1 | B | 2,5× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)kód 5.3.3.1.1 | 12 let | 256 |
| Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.1 | 20 let | 3 631 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2014
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 103 kW | 129 | 94,2 % | 230 275 Kč |
| 2.0 Nafta 130 kW | 52 | 96,6 % | 246 228 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 222 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 334 000 Kč |
| 150 000 km | 300 000 Kč |
| 200 000 km | 253 000 Kč |
| 250 000 km | 214 000 Kč |
| 300 000 km | 177 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Seat Alhambry ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 230 512 Kč (při mediánovém nájezdu 222 098 km). Běžné rozpětí je od 181 912 do 272 048 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 324 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 171 777 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 334 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 177 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Seatu Alhambry 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo79,5 % · 124 vozidel
- Rakousko10,9 % · 17 vozidel
- Belgie3,2 % · 5 vozidel
- Francie1,3 % · 2 vozidla
- Itálie1,3 % · 2 vozidla
- ostatní země2,6 % · 4 vozidla
- země neurčena1,3 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj37,8 % · 523 prohlídek
- Hlavní město Praha36,8 % · 509 prohlídek
- Jihomoravský kraj25,3 % · 350 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá25,3 % · 50 vozidel
- Šedá24,2 % · 48 vozidel
- Bílá16,7 % · 33 vozidel
- Hnědá12,6 % · 25 vozidel
- Červená10,6 % · 21 vozidel
- ostatní10,6 % · 21 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 58,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 813 vozů Seatu Alhambry 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2014 patří u Alhambry k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Seat Alhambru 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.