Seat Alhambra 2016
Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 604 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 299 000 Kčmedián 352 385 Kčdo 383 588 Kč
V roce 2016 eviduje registr Seatu Alhambry 139 vozů. V provozu jich zůstává 136 vozů (97,8 %); ze zahraničí dovezeno 85 vozů (61,2 %).
Jak ročník stárne
Seatu Alhambry 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 2,9 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,0 % | - |
| 6 let | 95,9 % | - |
| 8 let | 96,9 % | - |
| 10 let | 92,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (68,3 %), 2.0 Nafta 135 kW (21,6 %), 1.4 Benzín 110 kW (7,2 %).
Nejčastější barva je šedá (30,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 604 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 96,2 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 3,3 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 148 103 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 98 899 až 196 683 km. To odpovídá asi 14 810 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (39,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (61,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Výhledy | 138 | 29,2 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 132 | 28,0 % |
| Brzdové zařízení | 84 | 17,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 63 | 13,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 55 | 11,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2016
Závady, které technici u Seatu Alhambry 2016 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2 | A | 1,51× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.2 | 19 let | 2 954 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2016
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 110 kW | 95 | 96,1 % | 361 666 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 195 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 439 000 Kč |
| 150 000 km | 399 000 Kč |
| 200 000 km | 345 000 Kč |
| 250 000 km | 291 000 Kč |
| 300 000 km | 243 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Seat Alhambry ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 352 385 Kč (při mediánovém nájezdu 195 175 km). Běžné rozpětí je od 299 000 do 383 588 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 407 518 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 225 106 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 439 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 243 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Seatu Alhambry 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo58,8 % · 50 vozidel
- Rakousko11,8 % · 10 vozidel
- Itálie9,4 % · 8 vozidel
- Belgie7,1 % · 6 vozidel
- Švýcarsko3,5 % · 3 vozidla
- ostatní země7,1 % · 6 vozidel
- země neurčena2,4 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha39,7 % · 376 prohlídek
- Středočeský kraj32,3 % · 306 prohlídek
- Jihomoravský kraj28,1 % · 266 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá30,2 % · 42 vozidel
- Černá19,4 % · 27 vozidel
- Bílá15,1 % · 21 vozidel
- Hnědá13,7 % · 19 vozidel
- Červená11,5 % · 16 vozidel
- ostatní10,1 % · 14 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 59,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 670 vozů Seatu Alhambry 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2016 patří u Alhambry k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,3 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Seat Alhambru 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.