Seat Alhambra 2019
Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 332 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 375 000 Kčmedián 407 823 Kčdo 450 267 Kč
Pro Seat Alhambru ročníku 2019 eviduje registr 98 vozů. Aktivně jezdí 96 vozů (98,0 %), dovoz tvoří 49,0 % ročníku (48 vozů).
Jak ročník stárne
Seatu Alhambry 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 2,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,7 % | - |
| 6 let | 94,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (40,8 %), 2.0 Nafta 130 kW (32,7 %), 1.4 Benzín 110 kW (26,5 %).
Nejčastější barva je šedá (39,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 332 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 96,4 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 3,5 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 35,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 101 634 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 57 311 až 168 869 km. To odpovídá asi 14 519 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (50,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (49,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 110 kW | 40 | 93,4 % | 391 206 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 199 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 509 000 Kč |
| 150 000 km | 468 000 Kč |
| 200 000 km | 394 000 Kč |
| 250 000 km | 335 000 Kč |
| 300 000 km | 278 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Seat Alhambry ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 407 823 Kč (při mediánovém nájezdu 198 900 km). Běžné rozpětí je od 375 000 do 450 267 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 513 438 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 337 523 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 509 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 278 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Seatu Alhambry 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo52,1 % · 25 vozidel
- Švédsko12,5 % · 6 vozidel
- Rakousko10,4 % · 5 vozidel
- Švýcarsko8,3 % · 4 vozidla
- Belgie6,3 % · 3 vozidla
- ostatní země10,4 % · 5 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha50,4 % · 173 prohlídek
- Středočeský kraj28,9 % · 99 prohlídek
- Jihočeský kraj20,7 % · 71 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá39,8 % · 39 vozidel
- Bílá28,6 % · 28 vozidel
- Černá13,3 % · 13 vozidel
- Hnědá8,2 % · 8 vozidel
- Modrá7,1 % · 7 vozidel
- ostatní3,1 % · 3 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 77,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2019 patří u Alhambry k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Seat Alhambru 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.