Seat Alhambra 2018

Evidováno
78
Způsobilost na STK
96,9 %
Ø nájezd (medián)
104 212 km
Dovezeno (45 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 326 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 355 766 Kčmedián 424 676 Kčdo 458 846 Kč

Ročník 2018 Seatu Alhambry má v českých registrech 78 vozů. V provozu zůstává 77 vozů (98,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 45 vozů (57,7 %).

Ročník 201896,9 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,9 %

Jak ročník stárne

Seatu Alhambry 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 2,7 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,2 % -
6 let93,8 % -
8 let94,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (52,6 %), 2.0 Nafta 135 kW (28,2 %), 2.0 Benzín 162 kW (10,3 %).

Nejčastější barva je šedá (35,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 326 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 96,9 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 4,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 104 212 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 62 821 až 159 581 km. To odpovídá asi 13 027 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (46,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (57,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
55×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
22×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
18×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
16×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
12×
6
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
11×
7
V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.3.1.1
11×
8
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
7×

Motorizace ročníku 2018

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW4197,4 %410 356 Kč

Cenový odhad

355 766
od Kč
424 676
medián Kč
458 846
do Kč

Při nájezdu kolem 177 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km484 000 Kč
150 000 km446 000 Kč
200 000 km379 000 Kč
250 000 km325 000 Kč
300 000 km271 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Seat Alhambry ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 424 676 Kč (při mediánovém nájezdu 176 500 km). Běžné rozpětí je od 355 766 do 458 846 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 467 584 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 290 446 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 484 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 271 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Seatu Alhambry 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo64,4 % · 29 vozidel
  • Itálie13,3 % · 6 vozidel
  • Rakousko6,7 % · 3 vozidla
  • Švédsko6,7 % · 3 vozidla
  • Švýcarsko4,4 % · 2 vozidla
  • ostatní země4,4 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha46,8 % · 249 prohlídek
  • Středočeský kraj33,6 % · 179 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,5 % · 104 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá35,9 % · 28 vozidel
  • Bílá25,6 % · 20 vozidel
  • Černá16,7 % · 13 vozidel
  • Červená10,3 % · 8 vozidel
  • Žlutá6,4 % · 5 vozidel
  • ostatní5,1 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
52,7 %
evidováno u 218 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 65,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 97,8 %EURO 5 · 1,1 %EURO 4 · 0,7 %EURO 3 · 0,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2018 patří u Alhambry k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Seatu Alhambry

Proklepněte konkrétní Seat Alhambru 2018

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.