Seat Alhambra 2020
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 53 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 126 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 430 000 Kčmedián 499 000 Kčdo 539 529 Kč
Pro Seat Alhambru ročníku 2020 eviduje registr 53 vozů. Aktivně jezdí 53 vozů (100,0 %), dovoz tvoří 73,6 % ročníku (39 vozů).
Jak ročník stárne
Seatu Alhambry 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,5 % | - |
| 6 let | 95,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (52,8 %), 2.0 Nafta 130 kW (39,6 %), 1.4 Benzín 110 kW (7,5 %).
Nejčastější barva je šedá (45,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 126 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,6 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 4,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2019 (96,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 112 351 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 69 637 až 165 779 km. To odpovídá asi 18 725 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (47,7 %), pak následují Středočeský kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (73,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 150 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 574 000 Kč |
| 100 000 km | 543 000 Kč |
| 150 000 km | 499 000 Kč |
| 200 000 km | 428 000 Kč |
| 250 000 km | 368 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Seat Alhambry ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 499 000 Kč (při mediánovém nájezdu 150 000 km). Běžné rozpětí je od 430 000 do 539 529 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 565 036 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 391 996 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 574 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 368 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Seatu Alhambry 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo61,5 % · 24 vozidel
- Rakousko12,8 % · 5 vozidel
- Francie10,3 % · 4 vozidla
- Belgie5,1 % · 2 vozidla
- Švédsko5,1 % · 2 vozidla
- ostatní země5,1 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha47,7 % · 106 prohlídek
- Středočeský kraj29,7 % · 66 prohlídek
- Královéhradecký kraj22,5 % · 50 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá45,3 % · 24 vozidel
- Bílá20,8 % · 11 vozidel
- Černá17,0 % · 9 vozidel
- Hnědá9,4 % · 5 vozidel
- Červená7,5 % · 4 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 79,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2020 patří u Alhambry k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Seat Alhambru 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.