Seat Alhambra 1996

Evidováno
158
Způsobilost na STK
90,7 %
Ø nájezd (medián)
251 094 km
Dovezeno (144 ks)
91 %

Způsobilé na 30 dnů 7,1 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 8,4 % bez plné způsobilosti, z 1 241 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Seat Alhambru ročníku 1996 eviduje registr 158 vozů. Aktivně jezdí 39 vozů (24,7 %), dovoz tvoří 91,1 % ročníku (144 vozů).

Ročník 199690,7 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 66 kW (61,4 %), 2.0 Benzín 85 kW (14,6 %), 2.0 Benzín (10,8 %).

Barevně převládá modrá-metal (20,3 %), druhá nejčastější je červená-metal (14,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 241 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 90,7 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 90,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,1 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 8,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 251 094 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 206 879 až 308 895 km. To odpovídá asi 8 370 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je na Vysočině (35,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (91,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 18340,3 %
Brzdové zařízení74025,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení33811,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav31210,6 %
Řízení2077,1 %
Výhledy1555,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
443×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
286×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
227×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
155×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
139×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
130×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
98×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
94×

Motorizace ročníku 1996

MotorPočetSTK~cena
1.9 Nafta 66 kW9790,8 %–

Z registru vozidel

Složení Seatu Alhambry 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo13,9 % · 20 vozidel
  • Rakousko8,3 % · 12 vozidel
  • Itálie6,3 % · 9 vozidel
  • Francie3,5 % · 5 vozidel
  • Švýcarsko0,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena67,4 % · 97 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Kraj Vysočina10,2 % · 126 prohlídek
  • Jihomoravský kraj9,8 % · 122 prohlídek
  • Středočeský kraj8,6 % · 107 prohlídek
  • ostatní71,4 % · 886 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza20,3 % · 32 vozidel
  • Červená metalíza14,6 % · 23 vozidel
  • Bílá12,7 % · 20 vozidel
  • Zelená metalíza12,7 % · 20 vozidel
  • Modrá tmavá8,9 % · 14 vozidel
  • ostatní31,0 % · 49 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
65,3 %
evidováno u 113 vozů
ABS
64,2 %
evidováno u 111 vozů
Airbag
26,6 %
evidováno u 46 vozů
Klimatizace
12,7 %
evidováno u 22 vozů
Katalyzátor
12,7 %
evidováno u 22 vozů
Pohon na plyn
5,8 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 8,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 92,9 %EURO 1 · 7,1 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1996 je mezi ročníky Alhambry podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Seatu Alhambry

Proklepněte konkrétní Seat Alhambru 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.