Renault Twingo 2012
Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 1 251 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 43 452 Kčmedián 60 350 Kčdo 88 000 Kč
Ročník 2012 Renaultu Twingo má v českých registrech 155 vozů. V provozu zůstává 139 vozů (89,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 27 vozů (17,4 %).
Jak ročník stárne
Renaultu Twingo 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 6,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 93,8 % | - |
| 6 let | 89,6 % | - |
| 8 let | 90,3 % | - |
| 10 let | 90,9 % | - |
| 12 let | 88,8 % | - |
| 14 let | 87,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín 55 kW (92,9 %), 1.6 Benzín 98 kW (4,5 %), 1.1 Benzín+LPG 55 kW (2,6 %).
Barevně převládá bílá (21,9 %), druhá nejčastější je červená (14,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 251 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 93,7 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 68 524 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 39 175 až 104 878 km. To odpovídá asi 4 895 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (35,8 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 477 | 34,3 % |
| Brzdové zařízení | 299 | 21,5 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 250 | 18,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 128 | 9,2 % |
| Řízení | 113 | 8,1 % |
| Výhledy | 69 | 5,0 % |
| Identifikace vozidla | 54 | 3,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2012
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.1 Benzín 55 kW | 144 | 93,6 % | 43 452 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 144 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 79 000 Kč |
| 100 000 km | 68 000 Kč |
| 150 000 km | 59 000 Kč |
| 200 000 km | 48 000 Kč |
| 250 000 km | 38 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Twingo ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 60 350 Kč (při mediánovém nájezdu 144 015 km). Běžné rozpětí je od 43 452 do 88 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 201 994 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 40 802 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 79 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 38 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Twingo 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo77,8 % · 21 vozidel
- Francie11,1 % · 3 vozidla
- Rakousko11,1 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj17,9 % · 224 prohlídek
- Středočeský kraj17,0 % · 213 prohlídek
- Moravskoslezský kraj15,1 % · 189 prohlídek
- ostatní50,0 % · 625 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá21,9 % · 34 vozidel
- Červená14,8 % · 23 vozidel
- Červená základní14,2 % · 22 vozidel
- Modrá11,6 % · 18 vozidel
- Fialová metalíza10,3 % · 16 vozidel
- ostatní27,1 % · 42 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 48,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Renault Twingo 2012
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.