Renault Twingo 2012

1.1 Benzín 55 kW

Kód motoru: D4F J 7 · 5 kódových variant

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
55 kW
Výkon (75 k)
~1 100 cm³
Objem
5 l/100 km
Ø spotřeba
118 g/km
Ø CO₂
170 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 986 kg· rozvor 2 367 mm· délka 3 682 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín + E85benzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
144
V provozu
131
Způsobilost na STK
93,6 %
STK kontrol
1 160

Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 1 160 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 41 378 Kčmedián 43 452 Kčdo 82 450 Kč

První nejpočetnější motorizace u Renaultu Twingo ročníku 2012 je 1.1 Benzín 55 kW - registr eviduje 144 vozů (92,9 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem D4F J 7 (další 4 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace93,6 %
Ročník celkem93,7 %
Model celkem92,3 %
Značka celkem92,6 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km93,7 %
100-200 000 km88,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,6 % (1 160 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2012 (ročník průměrně 93,7 %).

Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.1 Benzín 55 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A2,18×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,41×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 520 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.115 let873
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.120 let2 841

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,3 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 580 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 144 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:

D4F J 7
77,1 %111 ks
D4F E 7
20,8 %30 ks
D4F E7
0,7 %1 ks
D4F J7
0,7 %1 ks
D4FJ7
0,7 %1 ks

Cenový odhad

41 378
od Kč
43 452
medián Kč
82 450
do Kč

Při nájezdu kolem 168 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km60 000 Kč
100 000 km52 000 Kč
150 000 km45 000 Kč
200 000 km37 000 Kč
250 000 km29 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.1 Benzín 55 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 43 452 Kč (při typickém nájezdu 168 014 km). Běžné rozmezí je 41 378–82 450 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2012 (60 350 Kč) je tato motorizace o 28 % níže.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 60 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 29 000 Kč.

Jiné ročníky Renaultu Twingo

Proklepněte konkrétní Renault Twingo 2012 1.1 Benzín 55 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.