Renault Twingo 2011
Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 1 530 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 46 000 Kčmedián 59 000 Kčdo 60 369 Kč
Renault Twingo ročníku 2011 má v ČR 200 vozů. V provozu jich zůstává 172 vozů (86,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 20,5 % (41 vozů).
Jak ročník stárne
Renaultu Twingo 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 3,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 93,9 % | - |
| 6 let | 93,7 % | - |
| 8 let | 93,2 % | - |
| 10 let | 91,8 % | - |
| 12 let | 88,1 % | - |
| 14 let | 90,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín 55 kW (92,5 %), 1.6 Benzín 98 kW (2,5 %), 1.1 Benzín 43 kW (2,0 %).
Nejčastější barva je červená-základní (34,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 530 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 94,4 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2010 (95,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 72 713 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 39 514 až 115 452 km. To odpovídá asi 4 848 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (38,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 394 | 26,5 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 382 | 25,7 % |
| Brzdové zařízení | 354 | 23,9 % |
| Řízení | 120 | 8,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 114 | 7,7 % |
| Výhledy | 70 | 4,7 % |
| Identifikace vozidla | 50 | 3,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2011
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.1 Benzín 55 kW | 185 | 94,7 % | 55 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 166 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 83 000 Kč |
| 100 000 km | 71 000 Kč |
| 150 000 km | 61 000 Kč |
| 200 000 km | 51 000 Kč |
| 250 000 km | 40 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Twingo ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 59 000 Kč (při mediánovém nájezdu 165 900 km). Běžné rozpětí je od 46 000 do 60 369 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 69 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 42 300 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 83 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 40 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Twingo 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo63,4 % · 26 vozidel
- Francie12,2 % · 5 vozidel
- Itálie9,8 % · 4 vozidla
- Rakousko7,3 % · 3 vozidla
- Belgie2,4 % · 1 vozidlo
- ostatní země2,4 % · 1 vozidlo
- země neurčena2,4 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Ústecký kraj15,2 % · 233 prohlídek
- Moravskoslezský kraj12,4 % · 190 prohlídek
- Jihomoravský kraj12,4 % · 189 prohlídek
- ostatní60,0 % · 918 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní34,5 % · 69 vozidel
- Bílá26,5 % · 53 vozidel
- Červená12,5 % · 25 vozidel
- Černá metalíza6,5 % · 13 vozidel
- Červená metalíza4,5 % · 9 vozidel
- ostatní15,5 % · 31 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 52,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2011 patří u Twingo k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Renault Twingo 2011
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.