Renault Twingo 2007

Evidováno
127
Způsobilost na STK
93,2 %
Ø nájezd (medián)
110 991 km
Dovezeno (71 ks)
56 %

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 1 101 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 49 675 Kčmedián 52 842 Kčdo 67 777 Kč

Pro Renault Twingo ročníku 2007 eviduje registr 127 vozů. Aktivně jezdí 100 vozů (78,7 %), dovoz tvoří 55,9 % ročníku (71 vozů).

Ročník 200793,2 %
Model celkem92,3 %
Značka celkem92,6 %

Jak ročník stárne

Renaultu Twingo 2007 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 18 let klesla plná způsobilost o 3,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky92,6 % -
6 let87,4 % -
8 let85,7 % -
10 let85,3 % -
12 let92,7 % -
14 let95,7 % -
16 let93,0 % -
18 let89,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín 43 kW (50,4 %), 1.1 Benzín 56 kW (22,0 %), 1.1 Benzín 74 kW (10,2 %).

Barevně převládá černá-metal (10,2 %), druhá nejčastější je zelená-světlá (9,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 101 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 93,2 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2006 (94,2 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 110 991 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 73 942 až 148 862 km. To odpovídá asi 5 842 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,0 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (55,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku70530,9 %
Brzdové zařízení62827,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení43519,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1978,6 %
Řízení1566,8 %
Výhledy1064,6 %
Obtěžování okolí562,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
280×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
218×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
193×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
178×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
139×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
111×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
93×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
83×

Motorizace ročníku 2007

MotorPočetSTK~cena
1.1 Benzín 43 kW6493,0 %50 694 Kč

Cenový odhad

49 675
od Kč
52 842
medián Kč
67 777
do Kč

Při nájezdu kolem 99 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km66 000 Kč
75 000 km58 000 Kč
100 000 km53 000 Kč
125 000 km49 000 Kč
150 000 km45 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Renault Twingo ročníku 2007 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 52 842 Kč (při mediánovém nájezdu 99 194 km). Běžné rozpětí je od 49 675 do 67 777 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 84 780 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 42 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 66 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 45 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Renaultu Twingo 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo59,2 % · 42 vozidel
  • Francie14,1 % · 10 vozidel
  • Rakousko7,0 % · 5 vozidel
  • Itálie5,6 % · 4 vozidla
  • Německo (NDR)2,8 % · 2 vozidla
  • ostatní země1,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena9,9 % · 7 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj23,2 % · 255 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj21,9 % · 241 prohlídek
  • Ústecký kraj15,9 % · 175 prohlídek
  • ostatní39,1 % · 430 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza10,2 % · 13 vozidel
  • Černá9,4 % · 12 vozidel
  • Modrá metalíza9,4 % · 12 vozidel
  • Šedá9,4 % · 12 vozidel
  • Zelená světlá9,4 % · 12 vozidel
  • ostatní52,0 % · 66 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
27,3 %
evidováno u 71 vozů
Tažné zařízení
9,6 %
evidováno u 25 vozů
Airbag
5,8 %
evidováno u 15 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 43,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 96,4 %EURO 3 · 2,7 %EURO 5 · 0,9 %

Jiné ročníky Renaultu Twingo

Proklepněte konkrétní Renault Twingo 2007

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.