Renault Twingo 2006

Evidováno
130
Způsobilost na STK
94,3 %
Ø nájezd (medián)
102 156 km
Dovezeno (37 ks)
28 %

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 1 283 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2006 eviduje registr Renaultu Twingo 130 vozů. V provozu jich zůstává 84 vozů (64,6 %); ze zahraničí dovezeno 37 vozů (28,5 %).

Ročník 200694,3 %
Model celkem92,3 %
Značka celkem92,6 %

Jak ročník stárne

Renaultu Twingo 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky93,9 % -
6 let96,3 % -
8 let92,1 % -
10 let91,5 % -
12 let95,0 % -
14 let90,4 % -
16 let88,5 % -
18 let81,3 % -
20 let95,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín 43 kW (77,7 %), 1.1 Benzín 55 kW (20,0 %), 1.1 Benzín 40 kW (2,3 %).

Barevně převládá modrá-základní (19,2 %), druhá nejčastější je zelená-světlá (15,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 283 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 92,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 102 156 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 65 103 až 145 001 km. To odpovídá asi 5 108 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,4 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Plzeňský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku91636,0 %
Brzdové zařízení70627,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení40916,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2108,2 %
Řízení1616,3 %
Výhledy1445,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
406×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
237×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
228×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
207×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
155×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
110×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
106×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
66×

Motorizace ročníku 2006

MotorPočetSTK~cena
1.1 Benzín 43 kW10194,2 %–

Z registru vozidel

Složení Renaultu Twingo 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo45,9 % · 17 vozidel
  • Francie13,5 % · 5 vozidel
  • Rakousko5,4 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)2,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena32,4 % · 12 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj23,5 % · 301 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj15,4 % · 198 prohlídek
  • Plzeňský kraj15,2 % · 195 prohlídek
  • ostatní45,9 % · 589 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá základní19,2 % · 25 vozidel
  • Zelená světlá15,4 % · 20 vozidel
  • Modrá13,1 % · 17 vozidel
  • Šedá metalíza9,2 % · 12 vozidel
  • Černá8,5 % · 11 vozidel
  • ostatní34,6 % · 45 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
18,0 %
evidováno u 40 vozů
Katalyzátor
14,4 %
evidováno u 32 vozů
Airbag
9,9 %
evidováno u 22 vozů
Tažné zařízení
8,6 %
evidováno u 19 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 33,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 77,0 %EURO 3 · 20,3 %EURO 2 · 1,4 %EURO 5 · 1,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2006 patří u Twingo k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Renaultu Twingo

Proklepněte konkrétní Renault Twingo 2006

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.