Renault Kangoo 2013
Způsobilé na 30 dnů 6,1 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 924 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 102 220 Kčmedián 117 672 Kčdo 171 900 Kč
Pro Renault Kangoo ročníku 2013 eviduje registr 133 vozů. Aktivně jezdí 123 vozů (92,5 %), dovoz tvoří 23,3 % ročníku (31 vozů).
Jak ročník stárne
Renaultu Kangoo 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 5,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 89,8 % | - |
| 6 let | 92,4 % | - |
| 8 let | 94,1 % | - |
| 10 let | 93,1 % | - |
| 12 let | 84,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 78 kW (41,4 %), 1.5 Nafta 66 kW (27,1 %), 1.5 Nafta 55 kW (21,1 %).
Nejčastější barva je bílá (54,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 924 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 93,3 %. Model jako celek dosahuje 91,1 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 93,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 126 386 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 75 916 až 188 622 km. To odpovídá asi 9 722 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 819 | 28,3 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 652 | 22,5 % |
| Brzdové zařízení | 571 | 19,7 % |
| Výhledy | 275 | 9,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 254 | 8,8 % |
| Řízení | 178 | 6,1 % |
| Identifikace vozidla | 94 | 3,2 % |
| Obtěžování okolí | 52 | 1,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2013
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Benzín 78 kW | 55 | 90,5 % | 109 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 184 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 153 000 Kč |
| 150 000 km | 131 000 Kč |
| 200 000 km | 110 000 Kč |
| 250 000 km | 97 000 Kč |
| 300 000 km | 78 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Kangoo ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 117 672 Kč (při mediánovém nájezdu 184 000 km). Běžné rozpětí je od 102 220 do 171 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 179 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 80 000 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 153 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 78 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Kangoo 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo45,2 % · 14 vozidel
- Belgie19,4 % · 6 vozidel
- Rakousko19,4 % · 6 vozidel
- Dánsko3,2 % · 1 vozidlo
- Francie3,2 % · 1 vozidlo
- ostatní země6,5 % · 2 vozidla
- země neurčena3,2 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj40,9 % · 380 prohlídek
- Jihomoravský kraj32,9 % · 306 prohlídek
- Hlavní město Praha26,2 % · 243 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá54,1 % · 72 vozidel
- Modrá metalíza8,3 % · 11 vozidel
- Hnědá metalíza6,8 % · 9 vozidel
- Červená základní6,0 % · 8 vozidel
- Šedá6,0 % · 8 vozidel
- ostatní18,8 % · 25 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 36,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 537 vozů Renaultu Kangoo 2013 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2013 patří u Kangoo k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Renault Kangoo 2013
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.