Renault Kangoo 2016

Evidováno
101
Způsobilost na STK
96,0 %
Ø nájezd (medián)
124 222 km
Dovezeno (20 ks)
20 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 506 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 93 393 Kčmedián 118 286 Kčdo 150 000 Kč

Ročník 2016 Renaultu Kangoo má v českých registrech 101 vozů. V provozu zůstává 92 vozů (91,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 20 vozů (19,8 %).

Ročník 201696,0 %
Model celkem91,1 %
Značka celkem92,6 %

Jak ročník stárne

Renaultu Kangoo 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 5,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,6 % -
6 let94,1 % -
8 let92,9 % -
10 let91,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 66 kW (37,6 %), 1.5 Nafta 55 kW (29,7 %), 1.5 Nafta 81 kW (23,8 %).

Nejčastější barva je bílá (45,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 506 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 91,1 %, tento ročník je tedy o 4,9 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2015 (93,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 124 222 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 84 186 až 179 887 km. To odpovídá asi 12 422 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (42,4 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení35836,9 %
Výhledy18419,0 %
Brzdové zařízení14314,8 %
Podvozek a části připevněné k podvozku13814,2 %
Řízení747,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav727,4 %

Nejčastější závady STK

1
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
148×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
146×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
117×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
58×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
53×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
35×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
30×
8
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2
23×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

17 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 239 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

93 393
od Kč
118 286
medián Kč
150 000
do Kč

Při nájezdu kolem 194 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km153 000 Kč
150 000 km132 000 Kč
200 000 km116 000 Kč
250 000 km102 000 Kč
300 000 km84 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Renault Kangoo ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 118 286 Kč (při mediánovém nájezdu 193 907 km). Běžné rozpětí je od 93 393 do 150 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 158 678 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 89 000 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 153 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 84 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Renaultu Kangoo 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo50,0 % · 10 vozidel
  • Francie20,0 % · 4 vozidla
  • Rakousko15,0 % · 3 vozidla
  • Belgie10,0 % · 2 vozidla
  • Polsko5,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj42,4 % · 302 prohlídek
  • Hlavní město Praha30,1 % · 214 prohlídek
  • Středočeský kraj27,5 % · 196 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá45,5 % · 46 vozidel
  • Červená32,7 % · 33 vozidel
  • Modrá9,9 % · 10 vozidel
  • Šedá7,9 % · 8 vozidel
  • Hnědá3,0 % · 3 vozidla
  • ostatní1,0 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
27,7 %
evidováno u 125 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 52,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 53,2 %EURO 5 · 46,4 %EURO 4 · 0,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2016 patří u Kangoo k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Renaultu Kangoo

Proklepněte konkrétní Renault Kangoo 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.