Renault Kangoo 2013

1.6 Benzín 78 kW

Kód motoru: K4M K 8 · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
78 kW
Výkon (106 k)
~1 600 cm³
Objem
7,6 l/100 km
Ø spotřeba
180 g/km
Ø CO₂
169 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 397 kg· rozvor 2 697 mm· délka 4 217 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín
Evidováno
55
V provozu
53
Způsobilost na STK
90,5 %
STK kontrol
383

Způsobilé na 30 dnů 8,4 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 9,4 % bez plné způsobilosti, z 383 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 86 000 Kčobvykle 109 000 Kčdo 142 000 Kč

V nabídce Renaultu Kangoo ročníku 2013 obsadila motorizace 1.6 Benzín 78 kW první pozici: 55 vozů (41,4 % ročníku).

Jde o 1.6 16V K4M z rodiny Renault K4M.

Tato motorizace90,5 %
Ročník celkem93,3 %
Model celkem91,1 %
Značka celkem92,6 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km93,5 %
100-200 000 km83,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 90,5 % (383 prohlídek), tedy o 2,8 procentního bodu pod průměrem mezi motory ročníku 2013 (ročník průměrně 93,3 %).

Plnou způsobilost mělo 90,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 9,4 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.5 Nafta 66 kW (93,2 %).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Benzín 78 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2B2,04×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 337 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.215 let383
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.116 let3 530
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.116 let3 835
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.117 let3 811
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.118 let1 869
Zobrazit všech 7 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.118 let2 404
Povrchově odřená brzdová hadicekód 1.1.12.2.119 let1 492

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 401 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 55 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

K4M K 8
94,5 %52 ks
K4M Z 8
3,6 %2 ks
K4M K8
1,8 %1 ks

Cenový odhad

86 000
od Kč
109 000
obvykle Kč
142 000
do Kč

Při nájezdu kolem 184 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km146 000 Kč
150 000 km124 000 Kč
200 000 km101 000 Kč
250 000 km89 000 Kč
300 000 km70 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Benzín 78 kW vychází při nájezdu kolem 184 000 km na přibližně 109 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 86 000 a 142 000 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 146 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 70 000 Kč.

Doporučení

V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Renaultu Kangoo

Proklepněte konkrétní Renault Kangoo 2013 1.6 Benzín 78 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.