Renault Espace 2009

2.0 Nafta 110 kW

Kód motoru: M9R A 7 · 10 kódových variant

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 000 cm³
Objem
7,6 l/100 km
Ø spotřeba
201 g/km
Ø CO₂
193 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 893 kg· rozvor 2 839 mm· délka 4 770 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
44
V provozu
41
Způsobilost na STK
91,6 %
STK kontrol
394

Způsobilé na 30 dnů 7,4 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti, z 394 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 56 000 Kčobvykle 71 000 Kčdo 89 000 Kč

2.0 Nafta 110 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Renaultu Espace ročníku 2009. V registrech je evidováno 44 vozů (29,5 % ročníku).

Jde o 2.0 dCi M9R z rodiny Renault M9R.

Tato motorizace91,6 %
Ročník celkem93,6 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem92,6 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
100-200 000 km93,8 %
200-300 000 km91,9 %
nad 300 000 km93,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 91,6 % (394 prohlídek), tedy o 2,0 procentního bodu pod průměrem mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 93,6 %).

Plnou způsobilost mělo 91,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 110 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Prachovka na hnacím hřídeli kolaNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1A1,65×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,38×
Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2A1,25×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 358 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.117 let1 784
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.217 let1 505
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.118 let801

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

6,7 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 404 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 44 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:

M9R A 7
22,7 %10 ks
M9R T 7
22,7 %10 ks
M9R C 7
13,6 %6 ks
M9R R 7
13,6 %6 ks
M9R P 7
9,1 %4 ks

Další motorizace Renaultu Espace 2009

Cenový odhad

56 000
od Kč
71 000
obvykle Kč
89 000
do Kč

Při nájezdu kolem 254 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km101 000 Kč
200 000 km83 000 Kč
250 000 km72 000 Kč
300 000 km60 000 Kč
350 000 km55 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 110 kW vychází při nájezdu kolem 254 000 km na přibližně 71 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 56 000 a 89 000 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 101 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 55 000 Kč.

Doporučení

V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Renaultu Espace

Proklepněte konkrétní Renault Espace 2009 2.0 Nafta 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.