Renault Espace 1996
Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti, z 1 623 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Renault Espace ročníku 1996 eviduje registr 367 vozů. Aktivně jezdí 62 vozů (16,9 %), dovoz tvoří 85,3 % ročníku (313 vozů).
Jak ročník stárne
Renaultu Espace 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 81,7 % | - |
| 16 let | 81,2 % | - |
| 18 let | 89,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Benzín (33,2 %), 2.1 Nafta (20,7 %), 2.2 Benzín 79 kW (14,2 %).
Barevně převládá modrá-metal (17,7 %), druhá nejčastější je zelená-metal (15,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 623 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 90,4 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 90,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1995 (91,9 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 222 136 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 187 000 až 265 984 km. To odpovídá asi 7 405 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,2 %), pak následují Jihomoravský kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (85,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 361 | 37,0 % |
| Brzdové zařízení | 946 | 25,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 467 | 12,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 428 | 11,6 % |
| Řízení | 306 | 8,3 % |
| Výhledy | 174 | 4,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1996
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.2 Benzín 79 kW | 52 | 90,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení Renaultu Espace 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo8,9 % · 28 vozidel
- Rakousko3,5 % · 11 vozidel
- Německo (NDR)2,2 % · 7 vozidel
- Itálie0,3 % · 1 vozidlo
- země neurčena85,0 % · 266 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj13,7 % · 222 prohlídek
- Jihomoravský kraj12,1 % · 196 prohlídek
- Královéhradecký kraj8,3 % · 134 prohlídek
- ostatní66,0 % · 1 071 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza17,7 % · 65 vozidel
- Zelená metalíza15,8 % · 58 vozidel
- Bílá13,1 % · 48 vozidel
- Šedá metalíza9,8 % · 36 vozidel
- Červená metalíza8,4 % · 31 vozidel
- ostatní35,1 % · 129 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1996 je mezi ročníky Espace podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Renault Espace 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.