Renault Espace 1993

Evidováno
346
Způsobilost na STK
92,3 %
Ø nájezd (medián)
239 566 km
Dovezeno (232 ks)
67 %

Způsobilé na 30 dnů 5,0 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 1 105 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 22,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Renault Espace ročníku 1993 eviduje registr 346 vozů. Aktivně jezdí 74 vozů (21,4 %), dovoz tvoří 67,1 % ročníku (232 vozů).

Ročník 199392,3 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem92,6 %

Jak ročník stárne

Renaultu Espace 1993 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 16 let a 20 let klesla plná způsobilost o 6,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
16 let91,9 % -
18 let82,9 % -
20 let85,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Benzín (41,0 %), 2.1 Nafta (23,1 %), 2.2 Benzín 79 kW (9,8 %).

Barevně převládá bílá (16,5 %), druhá nejčastější je zelená-metal (14,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 105 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 92,3 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 239 566 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 191 565 až 282 395 km. To odpovídá asi 7 260 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (49,3 %), pak následují Královéhradecký kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (67,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku65237,0 %
Brzdové zařízení43024,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav23213,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení20111,4 %
Řízení1488,4 %
Výhledy985,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
218×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
153×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
126×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
98×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
89×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
85×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
73×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
55×

Z registru vozidel

Složení Renaultu Espace 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo6,5 % · 15 vozidel
  • Rakousko4,7 % · 11 vozidel
  • Německo (NDR)1,3 % · 3 vozidla
  • Itálie0,4 % · 1 vozidlo
  • země neurčena87,1 % · 202 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj13,5 % · 149 prohlídek
  • Královéhradecký kraj7,1 % · 78 prohlídek
  • Jihomoravský kraj6,8 % · 75 prohlídek
  • ostatní72,7 % · 803 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá16,5 % · 57 vozidel
  • Zelená metalíza14,5 % · 50 vozidel
  • Červená metalíza11,3 % · 39 vozidel
  • Modrá metalíza11,3 % · 39 vozidel
  • Šedá metalíza10,4 % · 36 vozidel
  • ostatní36,1 % · 125 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
68,9 %
evidováno u 246 vozů
Katalyzátor
38,1 %
evidováno u 136 vozů
ABS
21,3 %
evidováno u 76 vozů
Pohon na plyn
7,0 %
evidováno u 25 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 50,0 %EURO 2 · 50,0 %

Jiné ročníky Renaultu Espace

Proklepněte konkrétní Renault Espace 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.