Renault Espace 1990

Evidováno
363
Způsobilost na STK
94,2 %
Ø nájezd (medián)
235 357 km
Dovezeno (210 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 817 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1990 Renaultu Espace má v českých registrech 363 vozů. V provozu zůstává 58 vozů (16,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 210 vozů (57,9 %).

Ročník 199094,2 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Benzín (71,9 %), 2.1 Nafta (9,4 %), 2.2 Benzín 79 kW (6,1 %).

Barevně převládá modrá-metal (17,1 %), druhá nejčastější je bílá (17,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 817 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 235 357 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 185 000 až 299 544 km. To odpovídá asi 6 538 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (52,8 %), pak následují Pardubický kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (57,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku20740,0 %
Brzdové zařízení15229,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav8416,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7414,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
66×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
48×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
34×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
33×
5
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
30×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
28×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
26×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
24×

Z registru vozidel

Složení Renaultu Espace 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko1,9 % · 4 vozidla
  • Německo1,4 % · 3 vozidla
  • země neurčena96,7 % · 203 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj9,3 % · 76 prohlídek
  • Pardubický kraj4,4 % · 36 prohlídek
  • Jihočeský kraj3,9 % · 32 prohlídek
  • ostatní82,4 % · 673 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá17,1 % · 62 vozidel
  • Modrá metalíza17,1 % · 62 vozidel
  • Zelená metalíza12,7 % · 46 vozidel
  • Červená základní11,6 % · 42 vozidel
  • Šedá metalíza10,5 % · 38 vozidel
  • ostatní31,1 % · 113 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
61,9 %
evidováno u 224 vozů
Katalyzátor
46,1 %
evidováno u 167 vozů
Pohon na plyn
9,9 %
evidováno u 36 vozů
ABS
9,7 %
evidováno u 35 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1990 patří u Espace k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Renaultu Espace

Proklepněte konkrétní Renault Espace 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.