Renault Clio 2024
Způsobilé na 30 dnů 0,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti, z 205 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 324 999 Kčmedián 360 133 Kčdo 378 633 Kč
Pro Renault Clio ročníku 2024 eviduje registr 110 vozů. Aktivně jezdí 91 vozů (82,7 %), dovoz tvoří 0,0 % ročníku (0 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 67 kW (67,3 %), 1.0 Benzín+LPG 67 kW (25,5 %), 1.6 Benzín 69 kW (7,3 %).
Nejčastější barva je oranžová (38,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 205 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,5 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 6,6 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 99,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 8 519 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 1 924 až 19 595 km. To odpovídá asi 4 260 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (76,6 %), pak následují Jihomoravský kraj a Plzeňský kraj.
Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit další 1 závaduSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2024
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.0 Benzín 67 kW | 74 | 100,0 % | 360 066 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 20 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 357 000 Kč |
| 50 000 km | 332 000 Kč |
| 75 000 km | 309 000 Kč |
| 100 000 km | 288 000 Kč |
| 125 000 km | 264 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Clio ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 360 133 Kč (při mediánovém nájezdu 20 034 km). Běžné rozpětí je od 324 999 do 378 633 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 407 450 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 291 660 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 357 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 264 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Clio 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha70,2 % · 144 prohlídek
- Jihomoravský kraj11,7 % · 24 prohlídek
- Plzeňský kraj9,8 % · 20 prohlídek
- ostatní8,3 % · 17 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Oranžová38,2 % · 42 vozidel
- Šedá16,4 % · 18 vozidel
- Červená13,6 % · 15 vozidel
- Modrá13,6 % · 15 vozidel
- Bílá12,7 % · 14 vozidel
- ostatní5,5 % · 6 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 572 vozů Renaultu Clio 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2024 patří u Clio k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 6,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Renault Clio 2024
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.