Renault Clio 2026

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 58 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
58
Způsobilost na STK
100,0 %
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 84 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 442 800 Kčmedián 486 000 Kčdo 540 000 Kč

Pro Renault Clio ročníku 2026 eviduje registr 58 vozů. Aktivně jezdí 54 vozů (93,1 %), dovoz tvoří 0,0 % ročníku (0 vozů).

Ročník 2026100,0 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 84 kW (44,8 %), 1.0 Benzín 67 kW (27,6 %), 1.8 Benzín 80 kW (13,8 %).

Nejčastější barva je šedá (31,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 84 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 7,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Nejvíc kusů je v Praze (48,6 %), pak následují Plzeňský kraj a Ústecký kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Cenový odhad

442 800
od Kč
486 000
medián Kč
540 000
do Kč

Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km450 000 Kč
50 000 km417 000 Kč
75 000 km376 000 Kč
100 000 km355 000 Kč
125 000 km289 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Renault Clio ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 486 000 Kč (při mediánovém nájezdu 7 km). Běžné rozpětí je od 442 800 do 540 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 624 800 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 413 500 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 450 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 289 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Renaultu Clio 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha20,2 % · 17 prohlídek
  • Plzeňský kraj16,7 % · 14 prohlídek
  • Ústecký kraj4,8 % · 4 prohlídky
  • ostatní58,3 % · 49 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá30,5 % · 18 vozidel
  • Zelená23,7 % · 14 vozidel
  • Modrá18,6 % · 11 vozidel
  • Bílá15,3 % · 9 vozidel
  • Červená11,9 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,5 %EURO 4 · 0,3 %EURO 3 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 583 vozů Renaultu Clio 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
62,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
90,9 %
vyvezeno 9,1 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2026 patří u Clio k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 7,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Renaultu Clio

Proklepněte konkrétní Renault Clio 2026

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.